Mazbata Halktır
Mazbata Halktır
"31 Mart seçimi tüm sayısal verilerin yanında ülkemize kabul edilemeyen gerçekleri getiriyor."

BURCU AK

Twitter: bburcistan

Doğuyoruz, büyüyoruz ve ölüme doğru yürüyoruz. Zaman giderken kâh yaşımızı göstermiyor, kâh çocukken yetişkin olmak zorunda kalıyoruz. Sayılar büyüdükçe, az duyum aldığımızda seviniyoruz. Çocuk işçiliği ile mücadele yılı ilan edilen 2018'de çocuk işçi ölümü sayısı öğrenildiği kadarıyla altmış yedi. Okullarda, oyunlarda olması gerekirken çalışmak zorunda kalan çocuklarımızı yeniden sayalım.

Hepimiz hayaller kuruyoruz, meslekler seçiyoruz. Küçükken ne olacağımıza 'öğretmen, astronot' derken, sınav gelip çattığında puanımız neye yeterse o mesleğe yöneliyor, okul da bitince hangi iş varsa orada çalışmaya başlıyoruz. Altın bileziklerimiz elimizden bazen bir torpilli tarafından alınıyor, bazen de köle gören patron eliyle çalınıyor. 2018 yılı işsiz sayısı 4 milyon 668 bin kişi olarak açıklandı. Hak ettiği yerde olamayanları ve hayalleri de bırakalım herhangi bir iş bulamayanları yeniden sayalım.

Kariyer yapmak istiyoruz ya da sadece geçinmek için direniyoruz. İşimiz varsa elimizden gelen gayreti gösterip bedensel ve zihinsel olarak kendimizi hırpalıyoruz. Ömrümüzü, sağlığımızı kazançlarımızdan daha fazla ve hiç tasarruf etmeden harcıyoruz. Asgari ücret 2.020₺ ama evli olmayan ve çocuğu olmayan bir çalışanın yaşama maliyeti ise aylık 2.451,97₺, o halde, emeğimizi ve ekmeğimizi yeniden sayalım.

31 Mart seçimi tüm sayısal verilerin yanında ülkemize kabul edilemeyen gerçekleri getiriyor. İnsanlar artık bir şeylerin değişmesini istiyor ve giderek bilinçlenerek oylarına sahip çıkıyor. Gerçekler ise aşırı hassas ve gergin olan bu zamanda, devlet büyüklerinin harlamasıyla, kutuplaşmayı doruklarda yaşayan seçmenin ateşini içten içe iyice arttırıyor. Çeyiz sandıklarımız, adam sandıklarımız diyerek ironi yaptığımız seçim sandıklarımızı yeniden saya saya bitiremezken dönüp bir kendimize bakalım, kutuplaşmayı aşalım ve adaleti en üstte tutan güzel insanlarımızı yeniden sayalım.

Şeffaflığa, yeniliğe ve hak edenin kazanmasına saygı duyalım, daha fazla uzatmadan, rüzgarı İstanbul'dan tüm ülkeye yayılan Ekrem İmamoğlu'na hayırlısıyla mazbatayı verelim ve sonrasında da yapacaklarını, yaptıklarını, bize aşıladığı ümitle birlikte yeniden sayalım.

İlgili Haberler