Yeni Şafak yazarı: "İlk bakışta bu girişim, 'nitelikli dolandırıcılık' çağrışımı yapıyor"
Yeni Şafak yazarı: "İlk bakışta bu girişim, 'nitelikli dolandırıcılık' çağrışımı yapıyor"
Yeni Şafak yazarı, o siteyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Yeni Şafak yazarı Ali Saydam, internet sitesinin logo tasarımı ve 'Biz kimiz' bölümünde yazılanların "Nitelikli dolandırıcılık’ çağrışımı yaptığını" kaydetti.

Saydam'ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

"yenibirparti.org adlı hesapla Twitter’a da giren oluşum, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı takibe almış... Sonra, nedense Twitter hesabını kapatmış...

Bu oluşumun, www.yenibirparti.org adlı bir de internet sitesi var. İlk bakışta bu girişim, ‘nitelikli dolandırıcılık’ çağrışımı yapıyor. Bunun en açık kanıtı “Biz Kimiz” başlığı altında kim olduklarını açıklarken yazdıkları:

İnternet sitesinin çeşitli sayfalarında kendilerine ‘maddi destekte bulunmak’ ya da ‘kadrolarında çalışmak’ isteyen kişilere çağrılar da var. Kadrolarında kimlerin olduğunu açıklamaktan dahi kaçınan, siyasî angajmanlarına dair sadece îmâda bulunan bir grup insan sizden para istiyor, verecek misiniz?

Bu, bir zamanlar çok meşhur olan o reklamı hatırlattı: “Hiç tanımadığınız bir erkek size çiçek verirse şaşırmayın”. Bizim insanımız şaşırır!

Bu ‘yeni parti’ için Garanti Bankası’nın yeşil renkli dört yapraklı yoncasını amblem olarak seçmişler. Alelacele, özensiz... O bizim gözümüzde Garanti Bankası’nın amblemidir... Onunla özdeşleşmiştir, size geçmiş olsun..."

İlgili Haberler