Terör örgütü PKK'dan Komünist Maçoğlu'na tehdit
Terör örgütü PKK'dan Komünist Maçoğlu'na tehdit
PKK'lı terörist açık açık tehdit etti.

Terör örgütü PKK'nın Kandil’deki liderlerinden Ali Haydar Kaytan, Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu’nu tehdit etti. PKK’lı Ali Haydar Kaytan, “Maçoğlu’nun şu anda göstermesi gereken en doğru tutum adaylıktan çekilip HDP adaylarını desteklemesidir” diye yazdı.

PKK’lı Kaytan tehditlerine devam ederek, “Maçoğlu, Dersim’deki belediyenin durumu ve oradaki siyasi mücadeleyi dikkate almadan, oradaki demokrasi güçlerinin tutumunu öğrenmeden kendine gösterilen bu olumlu yaklaşımı Dersim belediye başkanı olabilmek için zemin yapmıştır” ifadelerini kullandı.

Yazısında, “Hangi kişinin seçildiği önemli değildir. Hangi mücadelenin parçası olarak seçildiği bu dönem açısından çok önemlidir. Bu açıdan bir HDP’linin seçilmesi her bakımdan önemli ve anlamlıdır” şeklinde yazarak HDP’nin Tunceli adayına destek isteyen PKK’lı Kaytan, “Bu durum karşısında Maçoğlu’nun çekilmemesi Dersim’de düşman tarafından yaratılmak istenen bölünmeye hizmet eder” diyerek tehditlerine devam etti.

“Maçoğlu’nun şu anda göstermesi gereken en doğru tutum adaylıktan çekilip HDP adaylarını desteklemesidir. Dersim’de devrimci örgütlerin ve demokratik kurumların güç birliği yaptığı dönemde Maçoğlu’nun güç birliği dışında hareket etmesi kendisi açısından doğru olmayacaktır” şeklinde tehditlerini sürdüren PKK’lı yönetici Kaytan, “Maçoğlu’nun hiçbir farklı duygu ve yaklaşım içine girmeden, bu süreçte yaşanan tartışmalara takılmadan bu durumu anlaması gerekmektedir” dedi.

İlgili Haberler