Süleyman Soylu'yu neden parlatıyorlar?
Süleyman Soylu'yu neden parlatıyorlar?
Soylu'yla ilgili geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir anket yayımlanmıştı.

Gezici Araştırma Şirketi’nin yaptığı ankette “en güvenilen siyasetçi”nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olarak çıkması tartışmalara neden oldu.

BirGün gazetesi yazarı Ayşenur Arslan da bugünkü yazısında konuyu köşesine taşıdı. “En güvenilir siyasetçi Süleyman Soylu!” başlıklı yazısında Arslan, “Bu, elbette benim iddiam değil. Gezici Araştırma böyle söylüyor. Güya sokağa çıkıp vatandaşla konuşmuşlar.. ‘En güvenilir siyasetçi kim’ diye sormuşlar. Birinci sırada da Süleyman Soylu çıkmış” ifadeleriyle başladı.

Ayşenur Arslan yazısında, CHP’li Özgür Özel’in, “Süleyman Soylu, Erdoğan sonrası AKP için genel başkan projesidir. Bu, yaklaşık 9-10 yıllık bir FETÖ projesidir” sözlerine atıf yaparak, İstanbul’daki bilbordlarda İçişleri Bakanı Soylu’nun afişlerinin hangi amaçla asıldığını sordu. Arslan yazısının devamında Soylu’nun AKP’de şimdilik “ikinci adam” olma gibi bir amacının olabileceğini de ifade etti.

Arslan, Özhaseki yerine Soylu'nun geçebileceğini de ima ederek şunları yazdı: 

“Ankara’dan ilginç haberler geliyor. CHP’nin Büyükşehir adayı Mansur Yavaş’ın 7 puan önde olduğu, AKP’nin Başkent’i kaybetme paniğine kapıldığı belirtiliyor. AKP kaynaklarından bana fısıldanan şu: Sayın Özhaseki, sağlık sorunları gerekçesiyle ve kendi iradesiyle adaylıktan çekilecek, onun yerine son anda Süleyman Soylu aday yapılacak.”

İlgili Haberler