Saadet'in adayı Gökçınar'ın iki oğlunun işine son verildi
Saadet'in adayı Gökçınar'ın iki oğlunun işine son verildi
Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, seçim sürecinde iki oğlunun da işlerine son verildiğini açıkladı.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete’ye konuştu.

“BİZİM İNSANIMIZ FERASET SAHİBİDİR, BÖYLE HAKSIZLIKLARA PRİM VERMEZ”

Gökçınar, YSK’nın İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi kararını şöyle değerlendirdi:

“İstanbul’da seçimin iptal edilmesi kararı tamamen hukuksuz bir karar. Karar hukuka sığmadığı gibi akla, mantığa ve geleneğe de sığmıyor. Siz böyle bir şeye 250 sayfa değil, 500 sayfa da yazsanız bunu gerekçelendiremezsiniz. Çünkü karar aziz milletimizin vicdanında bu yer bulmadı, tepkiyle karşılandı. Bu karar, bugün YSK’yı böyle bir karar verdiği için tebrik eden Cumhurbaşkanı’nın partisindeki insanların ve AKP’ye oy verenlerin vicdanlarında dahi bir çentik açmıştır. Bizim insanımız feraset sahibidir, böyle haksızlıklara prim vermez.

Saadet Partisi olarak bizim bir özelliğimiz var, ortada haksızlık, kanunsuzluk var mı ona bakarız. Biz Milli Görüşçüler, efendim burada adaletsizlik var ama bize ne, mağdur olan bizden değil diyemeyiz. Partinin adını adalet koyarak adaletli olunmaz. Adalet, uygulanabilecek bir şeydir. Sonuç olarak YSK’nın bu kararı haksız bir karardır. Hatta bu kararı, ilerde çocuklarımız yakın tarihimizi okurken acı bir tebessümle simsiyah bir sayfa olarak okuyacağı bir karar olarak değerlendiriyorum.”

“BAZEN KENDİMİ YEŞİLÇAM PLATOLARINDA HİSSEDİYORUM”

AKP’nin seçim çalışmalarına da değinen Necdet Gökçınar, şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart seçimlerinde şunu gördük, ‘İstanbul benim aşkım, sevdam’ böyle bir edebiyat peydah oldu. Bazen kendimi Yeşilçam platolarında hissediyorum. İstanbullu hemşehrilerime sesleniyorum. Bunlardan etkilenmeyin, bıçak kemiğe dayandı. Milli Görüş’ün umdeleri var. Cenab-ı Hakk’ın verdiği nimetleri servete dönüştürüp insanların saadeti için hizmete dönüştürüyoruz. Hakikat çıplak gezmeyi sever. İstediğin kadar gizle, ortaya çıkar. Saadet Partisi dışında bütün oy vereceğiniz adaylar belediyeleri borçlandıracak çünkü zihniyet sağlam değil. Sarıyer Belediyesi’ni CHP yönetmiş, 2018 yılında 590 milyon 299 bin 616 TL borç yapmış. Asıl facia ise şu ki, senelerdir AKP tarafından yönetilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 26 milyar 760 milyon 454 bin borcu var, tabii sadece borçları söylüyorum. Yanlarında faizleri de var. Sayıştay raporlarındaki bilgileri söylüyorum. CHP adayının yönettiği Beylikdüzü’ne bakalım; 2018 yılında 482 milyon 290 bin 250 TL borçlanmış. Şimdi ey İstanbullu; mağdurum diyorlar diye bu belediyeleri borca sokanlara mı oy vereceksin, yoksa bana mı oy vereceksin?”

İKİ OĞLUNUN DA İŞİNE SON VERİLDİ

YSK’nın kararından sonra başlayan mağduriyet tartışmalarına da değinen Gökçınar, iki oğlunun da seçim sürecinde işsiz kaldığını kaydetti. Necdet Gökçınar şu ifadeleri kullandı:

“Bir kere mağduriyet seçim kriterlerinden biri değildir. Öyle olsaydı en çok mağdur edilen benim. Mağduriyet yarıştıracak değilim, sadece zihin açmak için söylüyorum. Ben Saadet Partisi İstanbul büyükşehir belediye başkanı adayı olduğum için benim oğlumun işine son verildi. 3 yıldır Borsa İstanbul’da çalışıyordu, performansı da oldukça iyi olmasına rağmen askerden döndükten sonra işten çıkarıldı. 5 milyon işsiz gencimizin olduğu ülkemizde ben oğlumun işsiz kalmasını gündem yapacak değilim. Yalnız olayın basında farklı şekillerde yer alması dolayısıyla olayın doğru anlaşılması için bazı açıklamalar yapma gereği duyduk. Biz bunu konuşurken İGDAŞ’ın dosyalarını takip eden avukat olan diğer oğlumun kurumla yaptığı sözleşme, hiçbir gerekçe gösterilmeden İGDAŞ tarafından iptal edildi. Bunu ilk defa size söylüyorum. Benim aziz hemşerilerim beni yanlış anlamasın, ben asla mağduriyet yapmıyorum. Kafalarınızdaki boşlukları doldurmak için, sandığa giderken nasıl bir zihniyetle karşı karşıya olduğunuzu bilin diye söylüyorum. Ben sadece böyle bir üslubun İstanbul’da yaşanıyor olmasından üzüntü duyuyorum.”

“İŞLERİ EHLİNE TESLİM EDECEĞİZ”

Saadet Partisi’nin adayı Gökçınar, “Başkan seçildiğiniz takdirde İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak hangi adımları atmayı ve hangi projeleri hayata geçirmeyi planlıyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Sorunları çözmeye İstanbulluların en çok sıkıntı yaşadığı meselelerden başlayacağız. Su, doğalgaz tüketimi, trafik sorunu öncelikle çözülecek meseleler. Master trafik planlaması yapacağız. İşinin ehli mühendisleri çalıştıracağız ve biz de başında duracağız. Trafik sorununun kaynaklandığı sebepler olarak şunları tespit ettik. Araç çokluğu, planlama eksikliği ve altyapı inşaatları. Araç çokluğu sorununu düzeltmek için toplu ulaşımı konforlu hale getireceğiz. Bu uygulamayla vatandaş trafiğin keşmekeşinde boğulmayacak.

İkincisi planlama; yol birleşimlerini ayarlayıp yığılmalarını önleyeceğiz. Zincirlikuyu’dan birinci köprüye giderken trafikte yığılma oluyor. Neden? Beşiktaş’tan gelen trafik orada birleştiği için. Hem araç sayıları artıyor hem de birleşme açıları uygun ayarlanmadığı için araçlar birbirine vurmamak için trafik yoğunluğu oluşturuyor. Fermuar sistemi dediğimiz uygulamayla bu noktalarla ilgili trafiği önemli ölçüde rahatlatacak çalışmalarımız olacak. Hemen kazmayı küreyi sallamayacağız, inşaat önceliğimiz olmayacak, planlamaya öncelik vereceğiz.

“İSTANBUL’DA HUZUR KENTLERİ İNŞA EDECEĞİZ”

Kentsel dönüşüm bir binayı yıkıp yerine başka renklisini yapmak değildir. Adı üstünde ‘kent’ inşa edeceğiz. Kent yaşamında; çocuk oyun alanı ister, evin babası otopark ister, evin annesi suyunun düzgün akmasını ister, binalar sokaklar altyapı ister. İstanbul içinde huzur kentleri oluşturacağız. Bunu nasıl yapacağız, İBB’nin bütçesindeki 26 milyar küsur israfı keserek yapacağız. Gelirimiz giderimiz dengelenecek, bütçede açık olursa borç olur, borç olursa faiz olur. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Belediyenin bütçesini denk bütçe yapacağız. 1996’da Erbakan Hoca başbakanken nasıl yaptıysak yine yaparız. Milli Nizam’dan beri prensiplerimiz var. Milli Görüş işte budur. Bu bir zihin açılmasıdır. Bütün seçmenlerimizi düşünmeye davet ediyorum.”

“ADAM AÇ GEZİYOR NEDEN SANA OY VERSİN”

AKP’ye de seslenen Gökçınar, şunları söyledi:

“Parti tabanımızı etki altına almaya çalışan AKP zihniyetine ben bir şey hatırlatmak istiyorum. Siz Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan oluyorsunuz, farkında değilsiniz. 500 bin AKP’li bu seçimde partisine oy vermedi. Neden? 17 yıl boyunca size oy yağdıranların oğlunu kahve köşesine attınız, babaya da üç kuruş emekli maaşı verdiniz, adam aç geziyor. Neden sana oy versin? Biz gelmezsek onlar gelir diyerek millete korku yayıyorsunuz. İstanbul’a sizin yaptığından daha kötü kim ne yapabilir? Allah’ın izniyle öyle bir çalışma yapacağız ki, herkes memnun olacak. Adalet, Adil Düzen öyle bir ihtiyaç olmuş ki su gibi, hava gibi aranır olmuş artık. Coğrafyamıza, Irak’a, Suriye’ye bakalım. Zulüm, adaletsizlik, açlık… Peki ABD’dekiler çok mu mutlu? Homeless diye tabir ettikleri evsizler, kapitalist sistemin getirdiği son nokta. 300 milyon nüfusun 45 milyonu homeless yani evsiz. Kışın sokaklarda donmasınlar diye de metroda yatırılıyorlar. İşin peşinden koştukları, medeniyet dedikleri bu. Aman ha, biz yüzyıllarca dünyaya medeniyet öğretmiş bir milletiz. 23 Haziran’dan itibaren başımızı kaldırıp zihnimizi temizleyelim ve önümüze bakalım.”

İlgili Haberler