Perinçek: "İYİ Parti önümüzdeki dönem CIA senaryosunu ilan ediyor"
Perinçek: "İYİ Parti önümüzdeki dönem CIA senaryosunu ilan ediyor"
Doğu Perinçek, "Meral Akşener'in FETÖ ve PKK ile dayanışma içinde olduğunu” öne sürdü

Perinçek iyice zıvanadan çıktı. AKP'nin bir aparatı olarak muhalefete saldıran çekik göz sevdalıları yine muhalefet partilerini ve özellikle İYİ Parti'nin reklamını hedef aldı. 

Hem Kemalist, hem Kürtçü, hem ulusalcı hem de Maocu olmayı aynı anda başarabilen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Akşener, Amerikan emperyalizminin kendisine verdiği gladyo görevini yerine getiriyor" dedi. Perinçek, "İyi Parti önümüzdeki dönem CIA senaryosunu ilan ediyor. PKK ve FETÖ, halk hareketleriyle birleştirilecek. Gladyo senaryosu…" ifadelerini kullandı.

Perinçek, Akşener'in 21 Mart'taki Kocaeli mitinginde "garip gureba hapiste, çaycı çorbacı hapiste, Mehmetçik hapiste" ifadelerini kullandığını belirterek, “hapiste olanların Mehmetçik değil, Fethullahçı darbe girişiminde Türk milletine kurşun sıkanlar olduğunu” söyledi.

Bu sözlerin Akşener'in hangi safta olduğunu gösterdiğini ifade eden Perinçek, "Hapiste Mehmetçik yok, Mehmetçik siperde bugün. PKK'nın tepesine biniyor, dağda terörist kovalıyor" dedi.

Perinçek, "Akşener, Amerikan emperyalizminin kendisine verdiği gladyo görevini yerine getiriyor" ifadelerini kullandı.

Toplantıda, Akşener'in bazı miting konuşmalarını ve partisi tarafından seçim dolayısıyla hazırlanan bir klibi izlettiren Perinçek, "İYİ Parti önümüzdeki dönem CIA senaryosunu ilan ediyor. PKK ve FETÖ, halk hareketleriyle birleştirilecek. Gladyo senaryosu…" diye konuştu.

İlgili Haberler