Kocamaz: "İçerden öyle bir ihanet var ki bunlar hata olarak kabul edilemez"
Kocamaz: "İçerden öyle bir ihanet var ki bunlar hata olarak kabul edilemez"
Kocamaz'dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Başvurusu İl Seçim Kurulu'na geç yapıldığı için İyi Parti'den aday olamayan ve Demokrat Parti'den (DP) adaylık başvurusu yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ihanete uğradıklarını söyledi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Kocamaz, olayla ilgili şunları söyledi:  

"Bizim olay çok karışık. Genel merkez adaylık belgesini gönderiyor ama il başkanlığı göndermeyi ihmal ediyor. Onlar, saat 17.25'te dosyayı il seçim kuruluna bırakıp, gidiyorlar. Verdikleri dosya da eksik. Üstelik dosyaya gerçek belgeleri bile koymamışlar. Sadece fotokopiler var. Hazırlık yapmadıkları, amaçlarının başka olduğu belli. Noter onayı, parti onayı olmayan fotokopilerle başvurulmuş.

"İÇERİDEN ÖYLE BİR İHANET VAR Kİ..."

Saat 17.00'ye kadar adaylık başvurusu yapılmadığı anlaşılınca, saat 17.05'te il başkanı görevden alınıyor. Fotokopilerle yapılan başvuruyu yaptıklarında zaten yetkisiz duruma düşüyorlar. Üstelik, başvuru yaparken yetki belgesinin de olmadığı anlaşıldı. Verdikleri evrakların hepsi onaysız olduğu için normalde bunların zaten kabul edilmemesi gerekirdi. Genel merkez bunları birkaç defa arıyor. Ama verilmeyip, beklettikleri anlaşıldı. İçerden öyle bir ihanet var ki bunlar hata olarak kabul edilemez."

İlgili Haberler