Kılıçdaroğlu ve Akşener ortak miting düzenledi
Kılıçdaroğlu ve Akşener ortak miting düzenledi
İki lider ilk defa ortak miting düzenledi.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde kurdukları Millet İttifakı'nın ilk ortak mitingi için Denizli'de vatandaşların karşısına çıktı. Birlikte alandakileri selamlayan iki lider, ittifakın Denizli Belediye Başkan adayı İYİ Partili Ümit Bahtiyar'a destek istedi.

İki partinin ortak adayı Ümit Bahtiyar'ın konuşmasının ardından söz alan Kemal Kılıçdaroğlu, "Sizinle alay eden kişiye sandıkta ders verin. Tanzim satışlar varlık kuyrukları ise, kuyruğa girenler varlıklı ise sen neden orada değilsin" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu'nun ardından söz alan Akşener ise, konuşmasının başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhalefet partilerinin terör örgütü ile iş birliği yaptığı yönündeki sözlerine göndermede bulunarak "Cumhurbaşkanı'nın terörist dediği Denizliler nasılsınız? İyi misiniz? Evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan teröristler iyi misiniz? Şakası bile kötü. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı 11 milyon oyu olan CHP'ye, 5 milyon oyu olan İyi Parti'ye 1 milyona yakın seçmeni olan Demokrat Parti'ye terörist dedi" diye konuştu. Akşener, AKP ve MHP kanadının sık sık yinelediği 'beka' tartışmalarına "Yerel seçime Mehter Marşı ile 'Ya Allah' diye götüren bu dili cezalandıracaksınız" diye tepki gösterdi.  

İlgili Haberler