Kılıçdaroğlu: "Eve emniyet müdürü geldi, kamuflajla çıkarmak istediler kabul etmedim"
Kılıçdaroğlu: "Eve emniyet müdürü geldi, kamuflajla çıkarmak istediler kabul etmedim"
Kılıçdaroğlu, gazetecilere olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu makamında muhabirleri ağırladı.

Saldırıya da değinen Kılıçdaroğlu'nun açıklamarından satır başları şöyle;

“Dün hoş bir olay yaşanmadı. Protestolar bir hak ama bu farklı. Bu bana yönelik bir linç girişimiydi. Amacın CHP'yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum. Planlı bir saldırıydı güvenlik önlemleri yetersizdi... Evden çıkarılmamız neden 1,5 saat sürdü.

Evdekiler evimiz yakılır mı korkusu yaşadılar. Bize çay bile demlemek istediler. Bir provokasyondu. Eve emniyet müdürü geldi kamuflajla çıkarmak istediler kabul etmedim. Ne demek ben suçlu muyum?”

Hulusi Akar’ın olay yerindeki sözlerine de değinen Kılıçdaroğlu, “Hulusi Akar'a sormak lazım o sözleri o an ne demek istedi bilemiyorum” dedi.

“GAYET İYİYİM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Çubuk'un Akkuzulu Mahallesi'nde dün katıldığı şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın cenaze töreninde saldırıya uğramasının ardından akşam Çankaya'daki evine gitti. Bugün sabah saatlerinde evinden çıkan Kılıçdaroğlu, kendisini bekleyen basın mensuplarına gülümsedi. Kılıçdaroğlu, bina çıkışında "Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız, iyi misiniz?" diyerek, selamladığı gazetecilerin saldırıyla ilgili soruları üzerine "Sağ olun, gayet iyiyim" dedi.

İlgili Haberler