Kılıçdaroğlu: "23 Haziran'da bütün İstanbullular bir tarihi yeniden yazacaklar"
Kılıçdaroğlu: "23 Haziran'da bütün İstanbullular bir tarihi yeniden yazacaklar"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu, YSK'nın, 7'ye 4 oy çokluğu İle İstanbul seçimlerini iptal etmesine karşı, "O 7 hakim YSK içindeki çetenin organlarıdır" dedi.

Kılıçdaroğlu ayrıca, "Kul hakkı yemek ne zamandan beri çete mensubu hakimlerin görevi oldu. Biliyorum bunu söyledim diye tazminat davası açacaklar. Açmazsanız namertsiniz" diye de ifade etti.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Vatandaş tercihi kullandı. Gitti sandığa oyunu kullandı. Adaletten, belediye başkanımızdan yana oyunu verdi.

İstanbul’a gelince kumpas kurmaya başladılar. Milletin iradesine demokrasiye kumpas kurmaya başladılar. YSK’deki bazı hakimlerle kurdular.

Demokrasi adına utanırlar mı bilmiyorum. Çocuklarının yüzlerine bakarlar mı bilmiyorum. Kendilerine hakim derler mi bilmiyorum.

Esen rüzgara göre, gelen talimata göre karar veren bir YSK istemiyoruz. Gelen şikayet üzerine 39 ilçede tüm oylar sayıldı. bir oy bile kalmadı. Sonuç Ekrem İmamoğlu. 6 İlçede bütün sandıkları sayacağız dediler buyurun dedik. Bütün oylar sayıldı değişen bir şey oldu mu? Hayır.

Baktılar sonuç değişmiyor Büyükçekmece’yi savcısı kaymakamı evlere baskın yapıp sahte tutanak tutmaya başladılar. Milletvekillleri arkadaşlarımız o evlere gittiler tutanakları buldular. İtiraz edecekleri bir şey kalmadı.

22 ilçede dediler ki sondajla sandıkları alacağız, yeniden sayacağız, YSK tarihinde yoktu ama yaptılar. 57 sandığı saydılar sonuç yine değişmedi.

Baktılar olmuyor sandık kurullarının oluşumunda "usulsüzlük var" dediler kurulları biz oluşturmadık. Hakim dediğin adam verdiği kararın arkasında duran adamdır. Satılık adam değildir.

Bunu gerekçe gösterek verilen mazbatayı iptal ettiler.

İlk kez mühürsüz oylar için çete mensubu ifadesini kullanmıştım. Neden çete mensubu diyorum? Ortaya bir sandık koymuşsunuz. Seçim yenilenecekse 39 ilçede bütün seçimler yenilenir. Neden sadece büyükşehir belediye başkanlığı? Sen neye göre karar veriyorsun?

Hakim dediğin adam satılık adam değildir. Hakim dediğin kişi siyasi baskılara boyun eğmez. Vicdanıyla adaletle karar verir. Adaletin olmadığı bir devlet ayakta kalamaz. Devletin temeliyle oynadılar. 7 tane hakim aracılığıyla yaptılar.

Bir hakimin egemen güçlerin iktidar sahiplerinin önünde eğilmemesi gerekir. Dik ve onurlu durması gerekir. YSK hukukun üstünlüğüne göre kara vermelidir.

O 7 hakim YSK içindeki çetenin organlarıdır.

Çete mensubu üyelerina adlarını okuyorum; Erhan Çiftçi, Refik Eğri, Zeki Yiğit, Muharrem Akkaya, Faruk Kaymak, İlhan hanağası, Nakiptin Buğday...

Taşerondan hakim olmaz, üçkağıtçıdan hakim olmaz, esen rüzgara göre yön değiştirenden hakim olmaz. Hakim vicdan sahibidir...

Adaletsizlik varsa mücadele etmek bizim namus borcumuzdur.

YSK içindeki çetelere ders vermek lazım; hukuku katlettiler milletin iradesini yok saydılar.

23 Haziran'da da bu millet bütün İstanbullular bir tarihi yeniden yazacaklardır.

Ekrem İmamoğlu CHP'nin adayı değildir, bundan sonra 16 milyon İstanbullunun adayıdır.

İstanbullulara sesleniyorum. O çeteler milletin iradesini yok saydılar. Siz tarihin önünde suçlusunuz çocuklarınızın önünde suçlusunuz.

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Belediyesi'ne T.C'yi yeniden getirmiştir. Bu da Bahçeli'ye kapak olsun...

İmamoğlu Saray'dan talimat almayacak halktan talimat alacak.

İlgili Haberler