İYİ Partili Yasin Öztürk'e maça girmeme cezası
İYİ Partili Yasin Öztürk'e maça girmeme cezası
Yarın oynanacak Eskişehirspor maçına bilet almak isterken ceza aldığını öğrenen Öztürk, passolig uygulamasını da eleştirdi.

İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Spor Toto 1. Lig'in 3. haftasında oynanan Denizlispor-Hatayspor maçını birlikte izlediği tribündeki kişilerin bir bölümünün 'çirkin' tezahüratta bulunmasından dolayı ceza aldı. Yarın oynanacak Eskişehirspor maçına bilet almak isterken ceza aldığını öğrenen Öztürk, passolig uygulamasını da eleştirdi.

Yasin Öztürk, karşılaşmayı protokol tribünü yerine B Üst Kapalı tribünde Denizlispor taraftarlarının arasında izledi. Ancak Öztürk de birkaç kişinin çirkin ve kötü tezahürat yapması gerekçesiyle bütün tribünle birlikte Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından maça girememe cezası aldı.

B Üst tribün ile birlikte A Alt tribündeki taraftarların da elektronik biletleri bloke edildi. Milletvekili Öztürk, yarın oynanacak Eskişehirspor maçı için bilet almak istedi ancak bu engel ile karşılaştı.

Öztürk, sporsever biri olarak Denizlispor'u taraftarların içinde desteklemek için protokol yerine tribünlerde maç izlemeyi tercih ettiğini belirterek, "Passolig uygulaması suçluları bireysel olarak tespit etmek için var. Ancak tribündeki herkese ceza veriliyor. Bu uygulamanın detaylarını yetkili mercilere sorduk, cevap bekliyoruz" dedi.

İlgili Haberler