İYİ Parti'den İdris Naim Şahin açıklaması
İYİ Parti'den İdris Naim Şahin açıklaması
İYİ Parti'den en net açıklama geldi.

Yerel seçimler öncesi aday belirleme sürecinde, İYİ Parti'nin Ordu adayıyla ilgili çarpıcı bir iddia gelmişti.

İYİ Parti teşkilatı ısrarla İdris Naim Şahin'i aday göstermek isterken, parti içinden birçok tepki sesi de yükselmişti. Özellikle FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen, kendisini gördüğü için sevinen vatandaşa, "Nereden bileyim, hadi bir takla at da inanalım" diyen Şahin'in vukuatları ve gafları büyük tepki toplamıştı. 

Konuyla ilgili en net açıklama, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu’ndan geldi. Dervişoğlu, yaptığı açıklamada, “Zaman darlığı ve hızlı hareket etmek mecburiyetinde bulunmamız hali, arzulanan bu adaylığın gerçekleşmesini mümkün kılmadı” ifadelerini kullandı.

Yani Şahin'in adaylığının arzulandığı ve İYİ Parti tarafından resmi görüşmelerin gerçekleştiği de öğrenilmiş olundu.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Son bir kaç gündür kamuoyunu meşgul eden bazı tartışmalara son vermek amacıyla bir açıklama yapmak mecburiyeti hasıl olmuştur.

Bilindiği gibi İyi Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili olarak, gerek il ve ilçe teşkilatlarımızın ve gerekse Ordu halkının yoğun talepleri söz konusuydu.

Halkın ve partimizin bu beklentisini kendisine iletmek üzere Sayın İdris Naim Şahin’e çeşitli ziyaretlerde bulundum. Bizleri son derece nazik bir biçimde karşılayarak görüş ve düşüncelerini paylaştı. Hatta genel merkezimize iade-i ziyarette bulunarak Sayın Genel Başkanımızla da görüştüler. Bende iki İçişleri eski bakanının sohbetinden ve tecrübelerinden istifade edebilmek imkanına sahip oldum.

Öncelikle belirmek isterim ki; Sayın İdris Naim Şahin teklifimize başlangıç itibariyle olumlu yaklaştı. Ancak zaman darlığı ve hızlı hareket etmek mecburiyetinde bulunmamız hali, arzulanan bu adaylığın gerçekleşmesini mümkün kılmadı.

Sürecin en başından itibaren gösterdiği nezaket ve hoşgörü için kendisine müteşekkir olduğumu ifade eder, saygılar sunarım.”

İlgili Haberler