İmamoğlu: "İsrafın hangi noktalarda olduğunu toplumla paylaşacağız"
İmamoğlu: "İsrafın hangi noktalarda olduğunu toplumla paylaşacağız"
İmamoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar geldi.

31 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Sözcü yazarı Uğur Dündar'a konuştu. İmamoğlu "İsrafın hangi noktalarda olduğunu toplumla paylaşacağız. Bu noktada biraz daha zaman var. Çalışıyoruz" dedi.

İşte söyleşinin o bölümü:

"- Kısa süreli belediye başkanlığı döneminizde bazı kayıtlara ulaşmak istediniz, ancak bunlar mahkeme kararıyla engellendi. Acaba kamuoyunda sık sık dillendirilen, tüyü bitmemiş yetim hakkının bulunduğu bu kaynakların bazı yandaş kuruluşlara, vakıflara, tarikatlara aktarıldığına dair tespitleriniz oldu mu?

Uğur Bey, biz İstanbul'un finansal açıdan ne durumda olduğunu ve bu kısa sürede tespit edebildiklerimizi, israfın hangi noktalarda olduğunu…

- Nasıl bir tablo çıktı karşınıza…

Elbette ki ürkütücü… İsrafın hangi noktalarda olduğunu toplumla paylaşacağız. Bu noktada biraz daha zaman var. Çalışıyoruz. Tabii ki elde ettiğimiz ve tespit edebildiğimiz kadarıyla…

- Yani bunları kamuoyuyla, toplumla paylaşacaksınız!..

Tabii ki. İstanbullu şunu görecek: İstanbul nasıl yönetiliyor? Benim cebimden çıkan vergilerim karşılığında nasıl bir ortam yaratılıyor veya yaşanıyor? Bunları görecek. Biz anlatacağız insanlara…

"BİZ İNANÇLIYIZ, ER YA DA GEÇ HAK YERİNİ BULACAK"

- Yani yolsuzlukları, yandaş kayırmalarıyla ilgili bilgileri…

Bizim bulduğumuz, tespit edebildiğimiz ne varsa kamuoyuyla paylaşacağız. Mali durum açıkça net olarak bilinsin istiyoruz.

- Çok düşündürücü bir tablo…

Elbette çok düşündürücü bir tablo. Nimetleri çok üst kapasitelere sahip. Ama bunun nasıl çarçur edildiğini görmek, yani bireysel bir takım menfaatler üzerinden nasıl heba edildiğini görmek, bizleri çok üzüyor.

- Peki bunlar ortaya çıkmasın diye böyle bir ısrar (seçimlerin iptali için) sergileniyor olabilir mi? Yani bu çabalarının arkasında yatan nedenlerden biri de bu olabilir mi?

45 gün daha zaman kazanmış olduklarını düşünebilirler. Ama er ya da geç, hak yerini bulur. Biz inançlı insanlarız."

İlgili Haberler