Erhan Usta: "MHP yönetiminde sadece manşetlere bakıp, hüküm veren isimler var"
Erhan Usta: "MHP yönetiminde sadece manşetlere bakıp, hüküm veren isimler var"
MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, geçen günlerde disipline sevk edilmişti. Usta, disipline sevk edilmesi süreciyle ilgili olarak çok sert açıklamalarda bulundu.

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, geçen günlerde disipline sevk edilmişti.

MHP'de disipline sevk edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, Best FM'de Ufuk Karcı'nın sorularını cevaplandırdı. Usta, disipline sevk edilmesi süreciyle ilgili olarak çok sert açıklamalarda bulundu.

Usta, MHP yönetiminde, sadece manşetlere bakıp, hüküm veren isimlerin olduğunu iddia etti.

Usta şunları söyledi:

"Ben, AK Parti İl Başkanın açıklamasından sonra, üç gün bekledim. Düzeltme yapılır diye. Ancak, bizim telefonlarımız susmadı. Sosyal medyadan sürekli sitemli mesajlar geldi. 'Partimiz hakkında böyle konuşulmasına nasıl sessiz kalınır' şeklinde. Netice de ben de ayın 1'inde bir açıklama yaptım. Ve dedim ki, kim ilçesinde daha güçlü ise O'nun adayı desteklenmeli. MHP'nin kesinlikle alabileceği ve güçlü olduğu ilçeler var. Buraların İttifak Ruhu içinde MHP'ye bırakılması gerekir. Bu samimiyetin de gerekliliğidir.' dedim. Ancak, basın bunu sanki bütün bir ülke için söylenmiş gibi çarpıttı. Malesef MHP yönetiminde, sadece manşetlere bakıp, hüküm veren isimler var. Görüşme gereği bile duymayıp, yalnızca teblikat da bulundu. Halbuki ben, İttifakın korunması için açıklamada bulundum"

BEN MHP'LİYİM, BAŞKA BİR PARTİDE SİYASET YAPMAM

Erhan Usta, uzun yıllar bürokratlık yaptığını hatırlatırken, şunları söyledi:

"Siyasi baskıya hiç boyun eğmedim. Ne doğru ise onu söyleyip, yaptım. Elbette daha önce EYT gibi bir çok konuda partimden ayrı düşündüm. Gelinen sonuç, bunların hepsinin toplamı olabilir. Ama hem ekonomi, hem de sosyal beklentiyi dile getirmek görevimiz. Ancak şunı söyleyeyim; partimden ihraç edilecek olsam bile, başka bir partide yer almam. Ben, MHP'den başka bir partide siyaset yapmam."

İlgili Haberler