Erdoğan'ın "sen hangi dünya lideri tanıyorsun?" sorusuna İmamoğlu'ndan cevap: "Kendisini tanıyorum"
Erdoğan'ın "sen hangi dünya lideri tanıyorsun?" sorusuna İmamoğlu'ndan cevap: "Kendisini tanıyorum"
İmamoğlu'ndan ilginç bir cevap geldi.

Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Ümraniye’de Cuma namazı çıkışı gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik eleştirileri soruldu.

Bir gazetecinin İmamoğlu'na, "2 gün kala rakibiniz, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte seçim turunda ama az önce size yönelik eleştirileri de oldu. 'Binali Bey, birçok dünya liderini tanıyor. Siz kimi tanıyorsunuz Bay Ekrem' diye hitabı oldu. Ayrıca, Trabzonluluk'la da ilgili eleştirileri var. 'Eğer işe, memleket üzerinden bakıyorsak, benim Hazine bakanım ve Maliye bakanım da Trabzonlu. Burada mesele, hangi şehirden olup olmadığın değil, adam olmak' şeklinde sert bir eleştirisi de var. Bu iki eleştiriye yönelik sözleriniz ne olacak?" şeklindeki soruları üzerine, İmamoğlu şu yanıtı verdi:

"E ilginçmiş. Ben, kendisini tanıyorum ya, ziyaret ettim. İşte lider. Kendisini tanıyorum. Ama Allah kibirden korusun herkesi. Bence, Saray'da olmak uzaklaştırdı toplumdan herhalde. Çok uzaklaştı hatta. Kibirli olmamak lazım. Topluma güzel mesajlar vermek lazım. İnsanlar, güzel sözler duyunca çok mutlu oluyor. Memleket kısmına gelince. Dedim ya, kibir şaşırtmış. Benim ne olduğumu herkes çok iyi biliyor, tanıyan herkes de biliyor. Allah'a şükür bütün İstanbul da tanıdı ve iyi biliyor. Bir de her zaman söyledim, bunları söylerken lütfen 1994 yılında kendisi seçildiğinde, şu anki benim pozisyonumla kendisi, bir uzmana versin kendisinin pozisyonunu bir kontrol ettirsin. Ne kadar misli misli önde olduğumu kendi de görecek. Allah, kibirden esirgesin diyorum tekrar. Bir baksın, acaba 94'te kaç kişiyi tanıyordu. Çok başarılı olacağım. Hiç kuşku duymasın. Onu da yanıldığımı tekrar hatırlatayım. Öyle ya, Türkiye'yi yönetiyor şu anda. Kendisini tanıyoruz, ziyaret ettik, hukukumuz var. Kahvesini içtik. Ne güzel oldu işte. Dediğim gibi, kibir kibir, Allah korusun."

İlgili Haberler