Erdoğan: "Benzer şeyler yaşanırsa işi anında yargıya götürür, kayyımlar için yolu açarız"
Erdoğan: "Benzer şeyler yaşanırsa işi anında yargıya götürür, kayyımlar için yolu açarız"
Erdoğan, kayyım tehdidini yine kullandı.

Türkiye'de seçimler kayyım atanması için mi yapılıyor? Yani bir yere kayyım atanacaksa ve bu tehdit kullanılıyorsa orada neden seçimler yapılıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geçmişte yaşananlar çok önemli bir ders. 31 Mart'tan sonra benzer şeyler yaşanırsa işi anında yargıya götürür, kayyımlar için yolu açarız. Kayyımların başarısını görmemek bakar kör olmaktır. Bunun en güzel örneği, Diyarbakır'dır" dedi.

Erdoğan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Cumhurbaşkanı'nın terörist dediği Denizliler nasılsınız? İyi misiniz? Evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan teröristler iyi misiniz? Şakası bile kötü. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı 18 milyon seçmene 'terörist' dedi" şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi. Erdoğan, "Meral Hanım istikamet üzere yaşayan birisi değildir. O da yalancıdır. Bir ara ‘genel başkanlıktan ayrılıyorum’ dedi, sonra ne oldu? Geri geldi. Meral Hanım, Tayyip Erdoğan halkına terörist dedi diyecek kadar istikametini kaybetmemiştir" ifadesini kullandı.

FETÖ ile mücadele konusunda da açıklamada bulunan Erdoğan, "Yargılanıyorlar. Bunlara bizim af diye bir şeyimiz sözkonusu olamaz. Mübebbet, ağırlaştırılmış müebbet, 10 yıl ne yerlerse, bunu yiyecekler. Cezasını çektikten sonra çıkar, çıkmaz ayrı bir konu. Hiçbir FETÖ'cünün yaptığı yanına kâr kalmayacak. Milletimiz müsterih olsun. Eninde sonunda bukalemun kılıkları da buluyoruz, bulacağız. Cezayı çekti bitti diye bir şey yok. İstihbarat örgütleri niye var. Huylu huyundan vazgeçmez"dedi.

Zincirler marketlerine de mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "31 Mart'a kadar bu iş bitti bitti! Bazı marketler işte bize darbe vuruldu diyorlar. Ne darbesi. Sen sebze meyveden mi kazanıyorsun bunları. Siz bir çocuk bezinde dahi rakamları bire beş, bire on dövize bağlantılı arttıracak olursanız biz o alana da gireriz. O kuruluşlarla görüşeceğiz, mahalle aralarındaki küçük marketler var ya icabında onlarla da anlaşma yoluna gireriz ve şu andaki fiyatların çok çok altına düşerek bu adımı atarız. Benim vatandaşıma ucuza, sağlıklı ürün getirme, sağlama devletin görevidir" diye konuştu. 

Erdoğan "Biz S-400'de anlaştık. Belki S-500'e gireceğiz" sözlerini kaydetti. Erdoğan, gazeteci Can Dündar için de "Vatan haini" ifadesini kullandı.

İlgili Haberler