Erdoğan: "Başakşehir'i ben kurdum, demek ki binlerin izlediği takımlar da şampiyon olabiliyormuş"
Erdoğan: "Başakşehir'i ben kurdum, demek ki binlerin izlediği takımlar da şampiyon olabiliyormuş"
Başakşehir adım adım şampiyonluğa taşınıyor.

Siyasi irade Başakşehir'i açık açık, herkesin gözünün içine baka baka şampiyon yapacak.

Üstelik iddialara göre şampiyon yaptıktan sonra Katarlılara veya Çinlilere satılacak.

Ne diyelim, inşallah şampiyon olamazlar. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kanal 7'de katıldığı canlı yayında Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı ve Fenerbahçe'nin son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Başakşehir ve Galatasaray arasında yaşanan zirve mücadelesi için şunları söyledi:

"Ben rahatım. Niye rahatım? Başakşehir'i ben kurdum. Bir taraftan da Rize kurtardı işi, o da yükseliyor. Başakşehir'i kurduğum gibi, onun altına bir de proje takım var. O takım da benim mahalle takımı olarak 14-15 yaşında oynadığım takım. O da Başakşehir'in altyapısını oluşturuyor. Esenler Erokspor… Onlar da ikinci sırada. Başakşehir şampiyonluğu yakalarsa, bu da tabii bir devrimdir. Yani illa on binlerin veya milyonların izlediği takımlar değil, demek ki binlerin izlediği takımlar da şampiyon olabiliyormuş. İyi bir yönetim kadrosu var, Abdullah Hoca'yla. Başakşehir maliyeti düşük bir takım. Ama öbür tarafta bakıyorsunuz, milyonlarca dolara takım kuruluyor, netice yok. Şu an maliyet yüzdesi çok düşük olmasına rağmen Başakşehir şampiyon oluyor."

Erdoğan, "Fenerbahçe'nin durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soru karşısında ise gülerek "Çok ama çok zor bir soru sordun" dedi. Erdoğan, devamında "Fenerbahçe şu son anlarda falan bir şeyler yapmaya yelteniyor. Tabii Allah yaşatmasın yani" ifadesini kullandı.

İlgili Haberler