Dilipak: "İktidara geldiğimizde eleştirdiğimiz birçok konuyu biz yapar hale geldik"
Dilipak: "İktidara geldiğimizde eleştirdiğimiz birçok konuyu biz yapar hale geldik"
Dilipak adeta günah çıkarıyor.

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP'nin 28 Şubat ile kıyaslanamayacağını 28 Şubat sürecinde gördükleri baskının kendilerine sorulmasını söyledi. "Ama bakıyorum da iktidara geldiğimizde eleştirdiğimiz birçok konuyu biz yapar hale geldik" diyen Dilipak, "Ne çabuk da bozulduk yahu ve bu bozulma hızla ve artarak devam etmekte. Bu yapı bu şekilde devam edemez. Bir an önce kendimize bir çekidüzen vermeliyiz" ifadesini kullandı.

Dilipak "Ne oldu?" başlığıyla yayımlanan yazısında iktidar ve iktidara yakın medyaya tepki gösterdi; "Bu sansürcü kafa, aslında kendilerine bağlı medyayı da bitirdi" diye yazdı.

Dilipak yazısının ilgili bölümünde Ahmet Taşgetiren'le ilgili de "Ahmet Taşgetiren’in 'Ne oldu' yazısı, hep örtülmeye çalışılan bir konuyu gün yüzüne çıkardı. Ahmet Taşgetiren’i uzun süreden beri tanırım. Bu camianın derdiyle dertlenen, ömrü bunun mücadelesi içinde geçmiş bir insan. Hepimizin hataları olabilir. Taşgetiren’le farklı düşündüğüm noktalar da… Ama bu durum benim için kabullenilebilecek bir durum değil." ifadelerini kullandı. 

İlgili Haberler