CHP'li Şişli Belediyesi maaşları ödeyemeyince işçiler çöpleri toplamayı bıraktı!
CHP'li Şişli Belediyesi maaşları ödeyemeyince işçiler çöpleri toplamayı bıraktı!
Şişli'de çöpler günlerdir sokaklarda duruyor.

İstanbul'da Şişli Belediyesi'nde işçilerin maaşlarını alamamaları nedeniyle başlattıkları eylem devam ediyor. Temizlik işçilerinin grevi nedeniyle mahallelerde bir süredir çöpler toplanmıyor. Ana caddelerde çöp yığınları bulunuyor.

Gazeteci İsmail Saymaz, konuya ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında bazı bilgiler verdi. "Şişli'de, belediye işçilerinin şubat ayı maaşı geciktiği için eylem yapılıyor. Yönetim, 22 Şubat'ta maaşların ödeneceği sözünü verdiği halde ödemediği için 1500 işçi iş bırakmış. Şişli gibi bir belediye, nasıl olur da maaş ödeyemez hale gelir, akıl almıyor. Bir işçi maaşı 4500 TL" diyen Saymaz, devamında şu ifadeyi kullandı:

"Mustafa Sarıgül'e yakın bir belediye meclis üyesi beni aradı ve şu bilgileri verdi: 'Şişli Belediyesi'ndeki kriz kötü yönetimden ileri geliyor. Hizmet alanı küçüldüğü halde 1378 olan işçi sayısı 2078'e çıkarıldı. Ortalama maaş, 5400'e yükseltildi. Bu nedenle ödemeler aksadı.'"

CHP'ye yönelik her seferinde "çöp, çamur" gibi ifadeler kullanan Erdoğan'ın bazen gerçekten haklı çıkabileceği ve CHP'nin bu kötü yönetimini uzun bir süre dilinden düşürmeyeceği anlaşılıyor. 

İlgili Haberler