Binali Yıldırım: "Savaşa falan girmedik, seçime gidiyoruz"
Binali Yıldırım: "Savaşa falan girmedik, seçime gidiyoruz"
Yıldırım, oldukça yapıcı konuştu.

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, partisinin söylemlerinin aksine 31 Mart yerel seçimi için "Yani biz savaşa filan girmiş değiliz, seçime gidiyoruz. Seçim sürecinde de nihayetinde kendimizi anlatacağız, onlar da adaylarını anlatıyorlar. Bu gayet medeni bir durum" dedi.

Binali Bey'e hatırlatmak lazım, ortalığı geren üç isim var: Devlet Bahçeli, Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu. Bizce bunları bu üç isme anlatsın. 

Yıldırım, Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan'ın sorularını yanıtladı. Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bugün Üsküdar’da sahildeki bütün siyasi partilerin stantlarını gezdiniz ve çiçek verdiniz. Bu da aslında siyasette çok özlediğimiz bir manzara.

Yani biz savaşa filan girmiş değiliz, seçime gidiyoruz. Seçim sürecinde de nihayetinde kendimizi anlatacağız, onlar da adaylarını anlatıyorlar. Bu gayet medeni bir durum… Bunların esasında hiç yadırganmaması gerekir diye düşünüyorum.

Yani bir normalleşme hepimize iyi mi gelecek?

Gayet tabii. Ne için kavga edeceğiz, paylaşacağımız çok şeyimiz var; ayrışacağımızsa çok az şey var. Üç günlük yalan dünya, neyi paylaşamıyoruz?

İlgili Haberler