Binali Yıldırım Diyarbakır'da PKK'yı "PeKeKe" diye telaffuz etti, "Kürdistan" ifadesini kullandı
Binali Yıldırım Diyarbakır'da PKK'yı "PeKeKe" diye telaffuz etti, "Kürdistan" ifadesini kullandı
Yıldırım'ın, PKK'yı "Pekeke" şeklinde telaffuz etmesi sosyal medyada gündem oldu.

AKP'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ın, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada terör örgütü PKK'yı "Pekeke" şeklinde telaffuz etmesi sosyal medyada gündem oldu.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'da vatandaşlarla bir araya gelen Binali Yıldırım, Diyarbakırlıların Kürtçe bayramını kutlayarak Kürtçe selamlama yaptı. Vatandaşların söylediği 'Bir Şarkısın Sen' ve AKP 2011 seçim şarkısı olan 'Aynı Yoldan Geçmişiz Biz', şarkılarına eşlik eden Yıldırım, AKP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde vatandaşlara hitap etti.

Binali Yıldırım konuşması sırasında, "Hepimiz Müslümanız, hepimiz kardeşiz. Kardeşliğimize zarar veren kim? PKK (PeKeKe) değil mi? Kürtlere de Türklere de zarar veren, her tarafı yakıp yıkan, buraların kalkınmasını geciktiren kim? Terör örgütü." ifadelerini kullandı. 

Yıldırım Diyarbakır'da, "İstiklal mücadelesini başlatırken, Ankara'da Büyük Millet Meclisini toplayan Gazi Mustafa Atatürk'ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da Lazistan mebusu da vardı. Anadolu'nun her tarafından temsilci vardı. Onun için bizi birbirimizden ayırmaya çalışanlara, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere asla prim vermeyeceğiz" dedi

İlgili Haberler