Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: "Sevsinler senin kapağını, aferin çok güzel laf ettin..."
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: "Sevsinler senin kapağını, aferin çok güzel laf ettin..."
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli TBMM Grup toplantısında konuştu.

Bahçeli, YSK kararı için, "YSK adaletli bir kararla milletimizin yüreğine su serpmiştir. İstanbul seçimleri üzerindeki tartışmalara son verilmiştir" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dünkü grup toplantısında, "Ne yaptı Ekrem İmamoğlu? İBB tabelasına T.C.’yi ekledi. Bu da Bahçeli’ye kapak olsun diyorum"sözünü ele alan Bahçeli, "Sevsinler senin kapağını. Aferin çok güzel laf ettin..." dedi. 

Öte yandan, Bahçeli, YSK kararını eleştiren, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için ise, "Abdullah Gül AKP'ye vefasızlık yapıyor. 367 ile ilgili olarak dönemin Yargıtay Başsavcısı ile aynı çukura girmeleri inandırıcı değil" diye belirtti. Gül, YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal kararını, cumhurbaşkanlığı için getirilen 367 kararına benzeterek, "Bir arpa boyu yol alamamışız" demişti.

Bahçeli'nin konuşmalarından satırbaşları şu şekilde:

Türkiye'nin normalleşmeye ihtiyacı vardır. Kutuplaşarak mesafe alamayız. Günlük siyasi kavgaları bir tarafa bırakmak lazım. 

MHP olarak safımız Türkiye'nin safıdır. MHP'nin yeri sinesinden doğduğu Türk milletidir. 

Türkiye vahşi bir saldırı altındayken buna kayıtsız kalmak, dahası biber, patlıcan, patates edebiyatı ile işsizlik istismarı yapmak çarpıklıktır, vicdanen kiralanmadır.

Seçim sonuçlarımızla ilgili değerlendirmelerimizi yaptık. 31 Mart’ın kazananı açık ara farkla Cumhur İttifakı’dır. Bize göre 31 Mart düğümü çözmüştür. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi güçlenerek çıkmış Türk milleti konuyu kapatmıştır. 31 Mart’tan hemen sonra, tartışmaların birinci boyutunda İstanbul seçimlerinin akibeti yeri alırken diğerinde de Cumhur İttifakı’nın akibeti yer almıştır.

6 Mayıs'ta YSK adaletli bir kararla milletin yüreğine su serpti. İstanbul seçimleri üzerindeki tartışmalara son verilmiştir. YSK kararını çarpıtmak, kurul üyelerine kirli bir çabadır.

31 Mart’tan sonra Cumhur İttifakı'nın kopmasını arzulayan zillet çetesine fügüranlık yapanlar bekledikleri tepkileri art arda vermişlerdir. Bunları çok da ciddiye almıyoruz. Böyle olunca azıtıyorlar sırtı kaşınan keçiler gibi sağa sola saldırıyorlar. Zaman zaman bunların alıştıkları dilden konuşmak gerikiyor, biz de gereğini yapıyoruz.

Bunlar günlerce utanmadan sıkılmadan MHP ile AK Parti arasında bir sorun varmış gibi yazıp çizdiler. MHP’nin AK Parti’nin altını oyduğunu ahlaksızca ortaya sürdüler.

Batıyoruz, çöküyoruz diyenler kesinlikle iyi niyetli değillerdir.

Cumhur İttifakı'na dil uzatan ahmakların emperyalizme tek lafları yoktur.

Sandık yolsuzluğuyla ilgili tespitler YSK'ya sunulmuştu. CHP ve peşine takılanlar seçime hile karıştırmışlardır. 

CHP Genel Başkanı neden öfke patlaması yaşamıştır.

CHP Genel Başkanı dünkü grup konuşmasını perişan bir ruh hali ile yapmıştır. Konuşmasının bir yerinde Ekrem İmamoğlu'nun İBB tabelasına Türkiye Cumhuriyeti'ni eklediğini söylemiş, bunu da bana kapak olduğunu söylemiştir. Sevsinler senin kapağını. Aferin, çok güzel laf ettin. Sayın Kılıçdaroğlu bilesin ki kaynayan kazan kapak tutmaz, gazozuna oyun olmaz, şayet oyun oynamaya kalkarsan aklın başından gider. Sana kapak çoktan oldu da ya duymadın ya da duyurmadılar. Önce T.C tabelasını asarlar, arkadan tıkır tıkır işlerine bakarlar, Kandil'in destek mesajından mutluluk duyarlar. Önce T.C tabelası asarlar sonra ‘YPG bize mi saldıracak’ derler. Önde başka, arkada başkalar.

Herkes YSK'nın kararına saygı duymalıdır. YSK kararı hayırlı olsun.

Yargıya çete diyen sözde bir partinin genel başkanı sıfatını taşıyan zat gel dokunulmazlığının kaldırılması için talep ver ilk oyu ben vermezsem namerdim diyorum.

"KILIÇDAROĞLU, DOKUNULMAZLIĞININ KALDIRILMASINI İSTESİN"

Bahçeli, TBMM'de grup toplantısının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, soru üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, YSK üyelerine yönelik "çete üyeleri" dediğini belirterek, suç işlediğini öne sürdü. Bahçeli, "Kemal Kılıçdaroğlu dokunulmazlığının kaldırılmasını istesin, ilk oyu ben vereceğimi ifade ediyorum" dedi.

"AKP'YE VEFASIZLIK YAPIYOR"

MHP lideri Bahçeli, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, YSK'nın İstanbul seçiminin iptaline ilişkin kararıyla ilgili açıklamasının sorulması üzerine ise, "Sayın eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Twitter'daki mesajını okudum. 367 ile ilgili olarak o dönemin Yargıtay Başsavcısı ile aynı çukura girmesi inandırıcı değildir. Kendi cumhurbaşkanlığını engellemeye çalışan bir zatın görüşünü şimdiki ile ilişkilendirerek iki üzüntüyü yaşadığını söylemesi doğru değildir. 367 riskini 71 milletvekili ile aşan, kendisinin cumhurbaşkanı olması için 3'üncü turu deneyen bir siyasi partinin genel başkanı olarak söylüyorum; AKP'ye vefasızlık yapıyor; ama MHP'nin de politikasına saygı duysun, onu diyorum"diye konuştu.

İlgili Haberler