Künye
MANİFESTOMUZDUR:

Aydınlığın olmadığı yerde karanlık, karanlığın olduğu yerde de esaret vardır kıymetli okur!

Görsel ve yazılı medyanın son derece bayağılaşma eğiliminde olduğu ve haberlerin aynı tornadan çıkmışçasına birbirini tekrar ettiği bu dönemde, aykırı duruş ve gerçek habercilik peşinde zor bir misyonla çıkıyoruz karşınıza.

Klasik gazetecilik anlayışının internet haberciliğine evrildiği günümüzde, “bu ülkenin” entelektüelleri olarak, mevcut vaziyetin vahameti gereği kamuoyuna en saf haliyle biz de VAZİYET’i anlatalım istedik.

Türkiye’nin çıkarları ile selameti doğrultusunda hiçbir siyasi ve ideolojik kaygı gözetmeksizin, sadece gerçeğin peşinde olan namuslu bir gözle, doğruya doğru ve eğriye eğri deme cesaretindeki bir habercilik anlayışıyla sizlere ulaşmayı amaç edinerek, haktan ve adaletten taraf olan, bağımsız ve hit kaygısı gütmeyen VAZİYET’i sunuyoruz sağduyularınız ile beğenilerinize.

Öncelikle, kendisini sadece kısır siyaset, magazin ve sporla kısıtlamayan, toplumsal meselelere uzak kalma yanlışından kaçınan, insan, kadın, çocuk, ve hayvan haklarının da savunucusu ve takipçisi bir habercilik anlayışı bizimkisi.

Gerçeği hedefleyen bir diriliş, ancak özgür düşüncenin doğru bilgiyle yoğrulmasıyla mümkün olacaktır. Türk basınının usta kalemi merhum Uğur Mumcu’nun da dediği gibi “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.” Bugün medyanın geldiği nokta gözlemlendiğinde, fikre ulaştıran doğru bilgi kaynağının kuruma tehlikesi, bizleri VAZİYET’TEN vazife çıkartmaya yöneltmiştir. Bu vazife; hem ülke meselelerinde toplumsal vicdanın yanında saf tutmak, hem de vazifesi gelecek nesillere bırakılacak emanetleri muhafaza ve müdafaa etmek olan gençliğe meseleleri doğru aktarmaktır.

Bazı kiralık kalemlerin perdelemeye çalıştığı gerçekleri, gün ışığına çıkarmayı kendimize meslek değil mesele ediniyoruz. Kamuoyunu gerekçeleri ne olursa olsun ayrıştırmadan, Türk milletinin bütün fertleri için mücadele ediyor ve “Bir kişiye yapılan haksızlık, bütün topluma karşı işlenen bir suçtur”  anlayışıyla herkes için adalet talep ediyoruz.

İşte bütün bu nedenlerden dolayı diyoruz ki, siz de gerçek haberi VAZİYET’ten okuyun!

İmtiyaz Sahibi
Vaziyet Medya, Yayıncılık Ltd. Şti.


Genel Yayın Yönetmeni
Sefa Yılmazel

Yazı İşleri Müdürü
E. Bahadır Kızak

Londra Temsilcisi
Oğuzhan Gülmez

Berlin Temsilcisi
Max Mahmut Yılmazel


Kafkasya Temsilcisi
Bayram Mamadov

Hukuk Müşaviri
Av. Hasan Tahsin Kaya

Dijital İletişim Ajansı
FOLX Digital

Yer Sağlayıcı
TE Bilişim

 

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan Vaziyet sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz