Sel Yayıncılık'la ilgili skandal iddialar!
Sel Yayıncılık'la ilgili skandal iddialar!
Yayıncılık dünyasında skandal gelişmeler yaşandı.

Sel Yayıncılık’ta taciz ve korsan kitap basımı iddiaları kültür ve sanat camiasını derinden sarstı.

Sel Yayıncılık tarafından, Ferit Edgü’nün kitaplarının korsan basıldığına ilişkin iddialar ve mesajlar ortalığı ayağa kaldırdı. Sel Yayıncılık Genel Koordinatörü Bilge Sancı tarafından yazıldığı iddia edilen e-postada, Ferit Edgü’nün kitaplarının korsan, bandrolsüz olarak hazırlanması gerektiğine dair ifadeler yer aldı.

İrfan Sancı, taciz ve korsan kitap basım iddiaları üzerine Twitter hesabından yazılı açıklamada bulundu. Sancı iki gün önce yaptığı açıklamada, aralık ayında "iki kadın" arasında taciz iddialarının ortaya atıldığını, ardından bazı çalışanların işten ayrılma kararı aldığını ve konuyla ilgili yasal sürecin devam ettiğini belirtti.

Sancı, Ferit Edgü’nün kitaplarının korsan basıldığına ilişkin iddialarının ise doğru olduğunu ancak Ferit Edgü ile anlaştıklarını belirtti.

Ferit Edgü bugün Gazete Duvar’dan Anıl Mert Özsoy’a yaptığı açıklamada ise İrfan Sancı ile bir uzlaşmanın olmadığını belirterek "Telif haklarındaki kayıtlar karşılanmadığı gibi böyle bir öneri de almış değilim" ifadelerinde bulundu. Edgü, Sancı’nın açıklama yapması üzerine konuşma ihtiyacı duyduğunu belirtti.

Edgü, "Bugüne değin, yayınevine bir zarar vermemek için suskunluğumu titizlikle korudum. Bugün, İrfan Sancı’nın açıklamalarında adımın geçmesi üzerine, konuya açıklık getirmek için suskunluğumu bozmak gerekliliğini duydum. İrfan Sancı’nın iddia ettiği gibi aramızda hiçbir açık görüşme olmamış, kezâ hiçbir uzlaşma gündeme gelmemiştir" ifadelerini kullandı.

Sel Yayıncılık ile aralarında herhangi bir uzlaşma olmadığına değinen Ferit Edgü, yayınevi ile ilişkisini 2018 yılında kestiğini ifade etti.

Bütün bu skandalların ardından yeni bir rezalet daha ortaya çıktı. 

Twitter'da M. Fatih Kutan tarafından yayınlanan videoda, Sel Yayıncılık tarafından basılan Onur Ünlü'ye ait kitap bandrolünün telefon uygulamasıyla okutuldu. Bandrol okutulduktan sonra ise uygulama ekranına Arthur Schopenhauer'a ait "Eristik Diyalektik" kitabının ekrana geldiği görüldü.

EKŞİ SÖZLÜK'TEKİ GÖNDERİLER SİLİNDİ

Son olarak Sel Yayıncılık'ın sahibi İrfan Sancı'nın açıklamasını beğenen isimlerden biri de Ekşi Sözlük'ün sahibi Sedat Kapanoğlu oldu.

Ve bunun ardından Ekşi Sözlük'te olayla ilgili bütün gönderiler teker teker silindi. 

 

İlgili Haberler