Köşe Yazıları

"Kıbrıs'ta varılacak çözümün olası bir kriz anında Kıbrıslı Türklerin kendi kaderini tayin hakkının garanti altına alınması gerekir. "

Daha Fazlası

Türkiye'de siyasi parti yapılarında, geniş bir çerçeveden bakıldığında ağalığın zaten var olduğu görülebiliyor.

Daha Fazlası

İki ülke arasındaki gerilim, son günlerde yeniden yükseldi. Peki bundan sonra ne olacak?

Daha Fazlası

Japon samuraylarını 12. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar taşıyan büyük savaş başarısının altında yatan bir fenomen yöntem var. Bu yöntemin adı savaşmadan ölmek. Bu yöntemle samuraylar savaşa girdiğinde ölüm korkusu olmadan savaşırlardı.

Daha Fazlası

2 Ocak 2019 itibariyle Türkiye’deki ceza mahkemelerinde 1,5 milyon, hukuk mahkemelerinde ise 2 milyon derdest (görülmekte olan) dava var.

Daha Fazlası

"Meclis, fonksiyonsuz ve işlevsiz halini büsbütün ortaya koyarken, aktörlerin bu bitkisel hayattaki organizmaya anlamsız bir şekilde can verme çabaları eğreti ve biraz da komik duruyor."

Daha Fazlası

Ulus Devlete sımsıkı sarılmalı, ona sahip çıkmalı ve milli bilinci koruyup kollamalıyız.

Daha Fazlası

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 6. ve Anayasamızın 36. maddesi ‘’adil yargılanma hakkı’’na ilişkindir. Bir yargılamanın adil olduğundan bahsedebilmek için aşağıdaki şartların varlığı gerekir.

Daha Fazlası

Türkiye'de siyasi sistemin ve partilerin geleceğine dair belirsiz tablonun varacağı nokta, çeşitli ihtimalleri barındırıyor.

Daha Fazlası

Türkiye'nin sosyal ve ekonomik yapısındaki değişimleri gözlemlemek, siyasi manevralar ve sonuçlar açısından aydınlatıcı olacaktır.

Daha Fazlası

Sabahattin Ali – Nihal Atsız davasının 3 Mayıs 1944 tarihli 2. celsesinde Ankara’da milliyetçi gençler tarafından Atsız’a destek yürüyüşü yapılır.

Daha Fazlası
Şevket Apuhan
22 Ağustos 2017

Azerbaycan’ın ilelebet Devlet Başçısı ve Türk Milleti’nin ölümsüz evladı…

Daha Fazlası
1 2