"Tecavüz etti" dendi, sosyal medyada hedef gösterildi
"Tecavüz etti" dendi, sosyal medyada hedef gösterildi
Diş Hekimi İsmail Beker, kendisine iftira atıldığını söyleyerek sokak ortasında kendisini hedef gösteren şahıslardan şikayetçi oldu.

VAZİYET ÖZEL

İstanbul Kadıköy’de muayenehanesi bulunan İsmail Beker, evine temizliğe gelen kadın tarafından tecavüz girişimi suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Güvenlik kamerası kayıtlarını yetkililere teslim eden Beker, şikâyetçi oldu. Vaziyet, olayın birincil tanıklarına ulaştı. 

Olay, dün öğle saatlerinde Kadıköy’de gerçekleşti. Tanık ifadesine göre Diş Hekimi İsmail Beker’in aynı zamanda alt katında muayenehanesinin bulunduğu evine temizliğe gelen “Münire” isimli yabancı uyruklu bir kadın, yaklaşık bir ay çalıştıktan sonra “fuhuş yaparken daha çok para kazandığını” belirterek temizliğe gelmekten vazgeçti. Ancak bir süre sonra yeniden temizliğe gelmek istediğini ifade eden kadın, Beker’e ulaşmaya çalıştı. En sonunda İsmail Beker’in evine temizlik bahanesiyle giden kadın, Beker’den 9 bin lira para istedi ve eğer parayı vermezse Beker’in kendisine tecavüz etmeye çalıştığını söyleyeceğini belirtti. Beker’in parayı vermeyi reddetmesi üzerine telefonunu alıp camdan aşağı atan kadın, tecavüz girişimine maruz kaldığını bağırarak evden çıktı.

SALDIRIYA MARUZ KALDI

Kadınlar birlikte evden çıkıp telefonunu almak için aşağı inen Beker ise sokaktaki bazı şahısların saldırısına maruz kaldı. Bazı terör örgütlerine yakınlığıyla bilinen haber platformlarında yayınlanan görüntülerde, Beker’in darp edilmiş bir hâlde oturduğu ve başında bulunan başka bir kadının ise Beker’i bağırarak suçladığı görüldü. Beker, kendisine yönelik saldırının ardından darp raporu alırken, Beker'in yakınlarının aktarımına göre tecavüz girişimine maruz kaldığını iddia eden kadın herhangi bir şekilde sağlık raporu almayı kabul etmedi.

“YASAL İŞLEMLER BAŞLATTIK”

Konuyla ilgili Vaziyet’e konuşan İsmail Beker’in asistanı, “Bütün itibarımız sarsılmış durumda. Kamera kayıtları dün incelendi karakolda. İsmail Bey’in suçsuz olduğu kanıtlandı ve serbest bırakıldı. Karşı taraf iftira attığı için şu an karakolda. İsmail Bey’e karşı sokakta bağırarak iftira atan kadın hakkında da yasal işlem başlattık. Yarın adliyeye gidecek İsmail Bey. O kadını da bulmak istiyoruz, hiç iyi olmadı bu yaptığı. Bu haberleri aslı astarı olmadan bu platformlar hakkında da yasal işlemler başlattık. Onurumuzu zedelediler. İnsanlar hiçbir şeyin gerçeğini bilmeden haber yapmayı sevdikleri için ne olacak bilmiyorum. İsmail Bey psikolojik açıdan çok yıprandı, hepimiz çok üzüldük. İsmail Bey benim evime girip çıkar, oturur sohbet ederiz. Asla öyle bir insan değildir” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler