Sosyal medyada tepki çeken görüntüler sonrası gözaltına alındılar!
Sosyal medyada tepki çeken görüntüler sonrası gözaltına alındılar!
Sosyal medyada paylaşılan iki video tepki topladı.

Sosyal medyada bu akşam paylaşılan iki video kamuoyunda infial yarattı. Tepkiler o kadar büyüdü ki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaparak iki farklı videodaki kişilerin gözaltına alındığını duyurdu.

Son zamanların popüler internet uygulaması Tiktok'ta skandal bir video paylaşıldı. 

Videoda, '@yusufsaba' isimli bir kullanıcı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün büstünün karşısında hakaretler ederek, büste vuruyor.

Videoyu gören vatandaşlar tepki göstererek, isminin Yusuf olduğu tahmin edilen kişinin cezalandırılması için, çağrıda bulundu.

Öte yandan sosyal medyada da çocuklara para karşılığı cinsel istismara zorlayan bir sosyal medya fenomeninin Youtube kanalı için çektiği video büyük tepki topladı. Söz konusu videoda erkek çocuklarını para karşılığından birbirlerini öptürerek kaydeden fenomen büyük tepki çekti.

SÜLEYMAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

Tepkiler artmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaparak iki farklı videodaki kişilerin gözaltına alındığını duyurdu.

Soylu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Atatürk ‘e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden, Çocuklarımıza cinsel içerikli tacizi yapıp, videoyu çekip yayınlayan kişiler Türk polisi tarafından gözaltına alınmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:

İlgili Haberler