Şevki Yılmaz: "Yeni partilerle ayrılıklar hayra alamet değildir!"
Şevki Yılmaz: "Yeni partilerle ayrılıklar hayra alamet değildir!"
Yılmaz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu gibi AKP küskünleriyle “kucaklaşma” çağrısında bulundu.

Akit gazetesi yazarı ve eski milletvekili Şevki Yılmaz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu gibi AKP küskünleriyle “kucaklaşma” çağrısında bulundu.

Şevki Yılmaz, “Tayyib Kaptana ve hepimize yakışan!” başlıklı yazısında, “AK Hareketinde hiçbir resmi, fahri ve hesabi görevi olmayan bir kardeşiniz olarak yazıyorum! Yoğun Konferans programlarımız nedeniyle dolaştığım Ülkemizde ve Avrupa’daki kardeşlerimizin feryatlarının tercümanı olarak yazıyorum. Bu gidişat hayra alamet değildir! Yeni Partilerle ayrılıklar hayra alamet değildir!” ifadelerini kullandı.

“TAYYİB KAPTANLA EL ELE YOLA DEVAMINI ISRARLA İSTEMEKTEDİR!”

“Tabanımız başta Abdullah Gül, Ahmed Davudoğlu, Ali Babacan, Melih Gökçek, Kadir Topbaş ve diğer gönlü kırık kardeşlerimizi Tayyib Kaptanla el ele yola devamını ısrarla istemektedir!” diyen Şevki Yılmaz, şöyle devam etti:

“Tabanımız, bu kardeşlerimizle beraber yeni bir balkon konuşmalarını acilen beklemektedir!

Tabanımız, trene ilk binen hasbi kardeşlerimizin trenden inmelerine mani olunarak ileri ki duraklarda binenlerle beraber yola devam edilmesini arzulamaktadır!

Ülkemizin ve Milletimizin beka tehlikesini bertaraf etmenin birlikten, dirlikten, hasbilikten ve gayretten başka hiçbir yolu yoktur!”

“17 YILLIK AK İKTİDARININ SONUNUN BAŞLANGICI OLMASINDAN KORKUYORUZ!”

Şevki Yılmaz, “Beraber yürüyüp, beraber ıslandığımız ve acı tatlı hatıraları beraber yaşadığımız Tayyib Kaptanımıza yakışan Liderlik makamının gereği ilk dava arkadaşlarını acilen çağırıp dertleşmesi ve kucaklamasıdır!” diyerek yazısını şöyle sonlandırdı:

“Arabozucular yerine arabulucu arkadaşlarını birliğin tesisi için görevlendirmesidir! Çünkü birlikte rahmet ve kuvvet vardır!

Aksi halde ayrılıkta azab vardır! Çöküş vardır!

Tarih ayrılığa düşen, birleşemeyen iktidarların hatta Devletlerin yıkılışına en büyük şahittir!

Uhud okçular tepesi nöbetini terk eden isyankarları affedip kucaklayan Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a) Efendimizin izinden gidenlere birbirini affetmek yakışır. Birbirine merhamet yakışır!

Aksi halde 17 Yıllık Ak İktidarının sonunun başlangıcı olmasından korkuyoruz!”

İlgili Haberler