Şanlıurfa'da AKP'li vekil adayının esnaf ziyaretinde çatışma: 4 ölü
Şanlıurfa'da AKP'li vekil adayının esnaf ziyaretinde çatışma: 4 ölü
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Şanlıurfa'ya ambulans uçak gönderildiğini söyledi

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nda AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile DBP'li yönetici Esvet Şenyaşar arasındaki kavga ailelerin de katılmasının ardından büyüdü. Bıçak ve silahların kullanıldığı kavgada 3 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Hayatını kaybedenlerden birinin Yıldız'ın kardeşi Mehmet Ali Yıldız, bir diğerinin ise Şenyaşar'ın oğlu Celal Şenyaşar olduğu belirtildi.

Yaralılar Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken Samsun'da açıklama yapan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bölgeye ambulans uçak gönderildiğini söyledi. 

Anadolu Ajansı, yaşananları "AK Partililere saldırı" olarak duyururken, Artı Gerçek internet siyesi ise tartışmanın "Yıldız'ın yanında bulunanlar DBP ilçe yöneticisi Şenyaşar'ın dükkanındaki 'yeşil sarı kırmızı' renkli ürünleri göstererek, 'Sen o zaman bu bez parçalarını ve paçavraları kaldır' demesi üzerine başladığını" belirtti.  

AA'nın konuya dair haberinde şu ifadeler yer aldı: "Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde seçim çalışmalarını yürüten AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın da aralarında bulunduğu gruba silahlı saldırıda bulunuldu. AK Partililere yönelik silahlı saldırı sonucu çıkan olayda 3 kişi öldü, 8 kişi yaralandı." 

Evrensel'in Mezopotamya Ajansı'ndan aktardığı habere göre ise İbrahim Halil Yıldız’ın ziyaret sırasında esnafın tepkisiyle karşılaştığını, gerilim üzerine AKP’li vekil adayının uzun namlulu silahları bulunan korumalarının etrafa ateş açtığını iddia etti.

İlgili Haberler