Olay yeri inceleme ekibi Suudi Başkonsolosluğu'nda
Olay yeri inceleme ekibi Suudi Başkonsolosluğu'nda
Kaşıkçı hâlâ bulunamadı.

Suudi Arabistanlı Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ülkesinin İstanbul Konsolosluğu'nda sır olmasının üzerinden 13 gün geçti.

Suudi Arabistan Konsolosluğu'na girdiği görüntülerle kesinleşen ancak çıkış görüntüsü bulunmayan Kaşıkçı'yla ilgili çalışmalar sürüyor. 

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Suudi yetkililer, başkonsolosluk binasına geldi. Türk yetkililerin gelişi öncesi, başkonsolosluk binasına çıkan yollara emniyet şeridi çekti. Türk heyet konsolosluğa giriş yaptı.

Levent'teki başkonsolosluğa sivil plakalı araçlarla gelen Suudi yetkililer, araçlarıyla konsolosluk binasını çevreleyen bariyerlerin içine alındı. Suudi yetkililer, bir süre kapının açılmasını bekledikten sonra konsolosluk binasına girdi.  Bu arada, incelemelerde bulunması beklenen Türk yetkililer, henüz konsolosluk binasına gelmedi.

TÜRK HEYET GİRİŞ YAPTI

Levent'teki başkonsolosluk önünde bekleyen polis ekipleri, Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Türk yetkililerin gelişi öncesi, başkonsolosluk binasına çıkan yollara emniyet şeridi çekti.

Başkonsolosluk binasının önündeki parkta bekleyişlerini sürdüren yerli ve yabancı basın kuruluşlarının mensupları da şeridin dışına yönlendirildi. 
Güvenlik önlemlerinin, başkonsolosluk binasında yapılması beklenen incelemenin tamamlanmasına kadar bu şekilde süreceği öğrenildi.

Ortak çalışma grubunda yer alan Türk yetkililerin başkonsolosluk binasına giriş yaptı.

EKİPTE KİMLER VAR?

AA’nın haberine göre heyette olay yeri inceleme ekipleri de bulunuyor. Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde hareketli dakikalar yaşanıyor. Ortak inceleme ekibinden Suudi heyetin içeriye girmesinin ardından Türk heyeti de saat 19.20 sıralarında konsolosluk binasına girdi. Konsolosluk binasına giren heyette çok sayıda olay yeri inceleme uzmanı bulunurken, adli tıp uzmanlarının da ekipte olduğu öğrenildi.

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girmesinin ardından kendisinden haber alınamamasıyla ilgili Türkiye ve Suudi Arabistanlı yetkililerden oluşturulan ortak çalışma grubu, öğle saatlerinde ilk toplantısını yapmıştı.

İlgili Haberler