Okul bahçesindeki servisçi çatışmasına karışanlar suç makinesi çıktı!
Okul bahçesindeki servisçi çatışmasına karışanlar suç makinesi çıktı!
Korkunç olayda ölen servisçinin "kasten yaralama" suçundan 3 ayrı polis kaydı olduğu, aranan kişilerden birinin de "çocuğun cinsel istismarı"ndan sabıkası olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Ümraniye'de bir ilkokul bahçesinde önceki yıldan husumeti olan iki servis şirketi sahibinin kavgası silahlı çatışmaya dönmüştü. Sarılar Tur'un sahibi Ramazan Sarı ile Ömeroğlu Tur'un sahibi Cüneyt Elik arasındaki çatışma Elik'in ölümüyle sonuçlanmıştı. Olayda 7 kişi gözaltına alındı, 3 kişi ise firari durumda. 

Çatışmada ölen Cüneyt Elik'in "kasten yaralama" suçundan 3 kez polis kaydı olduğu ortaya çıktı. Polisin yakalamaya çalıştığı kişilerden 1'inin de "çocuğun cinsel istismarı" ndan polis kaydı bulunuyor.  

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre 2 grup arasındaki husumet geçtiğimiz yılın temmuz ayına dayanıyor. Otomobillerinde taşlı sopalı saldırıya uğrayan grubun üyeleri, bunu yaptıranın diğer servis şirketi olduğunu iddia edip polise başvuruyor. Sarılar ve Ömeroğlu şirketleri çalışanları arasında silah ve bıçakların da kullanıldığı çatışmaya yol açan husumetin başlangıcı bu olaya dayanıyor.

CNN TÜRK muhabiri İsmail Umut Arabacı'nın edindiği bilgiye göre olay yerinde yapılan incelemede 16 mermi atıldığı ortaya çıktı. Olay yerinde yapılan incelemede 5 tane 9 mm, 6 tane 45'lik, 5 tane 7.65 mermi kovanı ile 1 tane 7.65 tabanca ve bir de levye bulundu. 

İlgili Haberler