MHP'li Yalçın: "Bir kadının evinin önüne gidilir mi, ayıptır"
MHP'li Yalçın: "Bir kadının evinin önüne gidilir mi, ayıptır"
MHP'li Semih Yalçın, "Kaldı ki bir tepki gösterecek olsak yöntemi bu olmaz. Bir kadının evinin önüne gidilir mi, ayıptır" dedi.

MHP ve İYİ Parti arasındaki gerginlik sürüyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin önüne bir grubun gitmesiyle zirveye taşınan gerginlik, karşılıklı açıklamalarla sürüyor.

Işıkçılar tarikatının yayın organı Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, köşesinde iki parti arasındaki gerginliğe değindi. Olaylarla ilgili MHP Genel Başkan Yardımcıs Semih Yalçın’la da görüştüğünü kaydeden Uğur, yaşananlarla ilgili “Kötü bir senaryo ile sahneye konmuş, aceleyle kotarılmış, oyunculukları berbat bir komedi izledik” dedi.

 “BİR KADININ EVİNİN ÖNÜNE GİDİLİR Mİ AYIPTIR”

“Peki, bu ‘Ülkücüler’i MHP mi göndermişti? Oraya gidenlerle partinin bir ilgisi var mıydı?” diye soran Uğur şunları kaydetti:

“MHP Teşkilat Başkanı Semih Yalçın’ı arayıp sordum. Cevabı aynen şöyle:

‘Ben partinin teşkilat başkanı olarak söylüyorum, bu grubun yaptığı gösteriyle partimizin hiçbir ilgisi yoktur. Bana inanın. Olsa söyleriz. Kaldı ki bir tepki gösterecek olsak yöntemi bu olmaz. Bir kadının evinin önüne gidilir mi, ayıptır. İl Başkanımla da konuştum, o da bundan habersiz. Tahminim bu protestocular ya kendiliğinden Akşener’in, partimize ve Genel Başkanımıza yönelik ağır sözlerine tepkiyle yola çıkan bir ülkücü grup ya da aralarına Meral Akşener’in tanıdığı bildiği isimlerin karışıp kışkırttığı bir kalabalık. Zaten emniyet de biz de araştırıyoruz. Ama Meral Akşener, son seçimlerde aldığı yenilgiden sonra partisini toparlamaya, bizim üzerimizden 'Kınalı Yapıncak' edasında mağduriyet devşirmeye çalışıyor. Sayın Genel Başkanımızın ‘sonuçlarına katlanacaktır’ sözünden neden yasal girişimler akla gelmiyor da ‘tehdit’ algılanıyor?..’

Semih Yalçın bunu söyledi ve arkasından MHP’nin Üsküdar İlçe Başkanı’nı görevden aldığını öğrendik. 11 kişi de gözaltında. İşin kokusu çıkar yakında.”

İlgili Haberler