Meral Akşener Filistinlilerle iftar yaptı
Meral Akşener Filistinlilerle iftar yaptı
Akşener, ramazanın ikinci gününde orucunu, Filistinli ailelerle açtı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ramazanın ikinci gününde orucunu, Filistinli ailelerle açtı.

Yeniçağ'da yer alan habere göre, Ankara’da bir otelde düzenlenen iftar programda Akşener, ailelerin fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmezken; çocuklarla yakından ilgi gösterdi.

Hayatını kaybeden Filistinliler için Fatiha okuyan Akşener, şunları söyledi: “İlk gün orucumuzu engelli kardeşlerimizle açmıştık. Şimdi de Filistin kardeşlerimizle ikinci iftarımızı açıyoruz.

1947 den itibaren , 48 den itibaren uğradığınız her haksızlığı takip eden bilen üzülen elinden geleni yapmaya çalışan insanlarız biz. Türkiye de yaşayan herkes. Filistin bütün Müslüman aleminin içinde bir yara ama ne yapılırsa yapılsın malesef İslam aleminin bir araya gelememesi bir bütün olamaması parçalı olması Filistin sorununun bugünlere kadar ve sürekli acıların arttığı bir problem olarak karşımızda duruyor. İftar sofralarında siyaset konuşmamaya özen gösteriyorum. Burada da onu yapmayacağım. Aramızda çocuklar çok, en çok onlara sevindim. İnşallah hepimiz için Filistinli kardeşlerimiz için bu iftar sofrasındaki bereket, huzur, kardeşlik duygusu İslam alemine ve öncelikle sizin problemlerinizin çözülmesinde egemen olur."

Tüm dualarının acı çeken insanlarla olduğunu belirten Akşener, “ Nerede bir acı çeken kardeşimiz vrsa Allah onun yanında olsun. Allah her Müslümanın kalbine bu acıyı anlama ve onu hissetme imkanını koysun. 70 yıl evvel olan bu büyük katliamın yıldönümünde 14 Mayıs’tı Filistin elçiliğini ziyarete gittik. O zaman başlayan yeni katliam ve 1948’den beri Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı bütün o acıların sonucunda vefat eden bütün kardeşlerimizin ruhuna gönderdik Fatihamızı. Aynı zamanda da son dönemse ortaya çıkan yaralılarımıza hepsine şifa diliyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler