İYİ Partili Ümit Özdağ'dan "erken seçim" açıklaması!
İYİ Partili Ümit Özdağ'dan "erken seçim" açıklaması!
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Bahçeli’nin erken seçim çağrısının temelinde ekonomik çöküş korkusu olduğunu iddia etti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Bahçeli’nin erken seçim çağrısının temelinde ekonomik çöküş korkusu olduğunu iddia etti. Erken seçimin Türkiye için iyi olacağını vurgulayan Özdağ, Hürriyet’e erken seçimle ilgili “Biz seçime hazırız. Genel Başkanımız 15 Temmuz diye defaatle dile getirmişti. Ama AKP kongresi nedeniyle Kasım’a kalacağını tahmin ediyorduk ki ekonomik çöküş korkusu Saray ve AKP’yi daha hızlı erken seçime zorladı. Bahçeli’ye de bu açıklamayı yaptırdılar” dedi.

Hürriyet'ten Aysel Alp'e konuşan Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“İktidar ekonomik çöküşün sonuçlarını seçim sonrasına ötelemek için bu kararı aldı. Ama Türkiye için iyi olacak. Kurtuluşun başlangıcı olacak. Seçimin ardından Türkiye’de yeniden demokratik hukuk devletinin kurulmasıyla ülkemize gelmeyen sermaye gelmeye; Türkiye’den kaçan yetişmiş insan gücü dönmeye başlayacak. OHAL’in kalkması ve hukuk devletinin tesisiyle ekonomisinin rayına oturmasının da temelleri atılmış olacak.“

SİZE DAHA ERKEN ‘SAYIN CUMNURBAŞKANIM’ DİYECEĞİZ

Erken seçim kararını az önce Genel Başkan Meral Akşener ile de konuştuklarını anlatan Özdağ, kendisine “Size daha erken Sayın Cumhurbaşkanım diyeceğiz. Hayırlı olsun” dediğini aktardı.

İlgili Haberler

Bildiride, HDP, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi'nin logoları yer aldı.

Daha Fazlası

"Her çıkar grubunun siyasi saiklerle S-400 konusunda aldığı tavır ülkede makul düşüncenin önüne geçmiştir."

Daha Fazlası

"...Ülkemizdeki çoğu hocanın böyle bir derdi olmadığı aşikar. Böyle dertleri olmadıkları gibi dine birçok yeni hurafe sokmaya çalışıyorlar. "

Daha Fazlası