İşte Devlet Bahçeli'nin af istediği "garibanlar"!
İşte Devlet Bahçeli'nin af istediği "garibanlar"!
Bahçeli, "Cezaevinde 235 bin gariban var" demişti

Avukat Aslı Kazan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hükümete yönelik olarak yaptığı "genel af" çağrısına ilişkin kişisel Twitter hesabında paylaşımlarda bulundu.

Paylaşımlarında Adalet Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan verileri aktaran Kazan, "Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün suç istatistiklerine bakınca pek 'gariban' sayılmazlar. Ancak Devlet Bahçeli’nin garibanlarının 'isyan' potansiyeli epey yüksek" diye yazdı.

Sabah'ta Şebnem Bursalı'nın sorularını yanıtlayan Bahçeli, kendisine yöneltilen "Terör ve FETÖ suçluları hariç kader kurbanları olarak belirttiğiniz tutuklularla ilgili af öneriniz oldu. Neden gündeme getirdiniz?" sorusuna şu yanıtı vermişti:

"Terörden tutuklular için gayret göstereceğiniz yerde 235 bin gariban var cezaevinde bunlarla uğraşın dedik. Cezaevlerindekilerin belli bir oranı PKK ve FETÖ'den. Kalanları adi suçlu ve kader kurbanı. Canileri, istismarcıları ayıkladıktan sonra kalanları gözümüzün önüne getirin. Bunların büyük bir kısmı çocuk, genç. Cezaevindeki hayat, insan onuruyla pek bağdaşmayan bir hayattır. Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir. Gezi olaylarından çok daha korkunç ve çok daha gaddar olur. Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ'nün, PKK'nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur? Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun. Bu teröristleri 2 kişilik 3 kişilik yerlerde tutuluyor, kader kurbanı olan suçluların koğuşuna birer ajanlarını gönderiyor bu teröristler ve onlar orada fitne yayıyor. Cezaevleri, Afrin'de atılan bombalardan daha tehlikeli bir bombadır."

İlgili Haberler