'İslamcı yazar İstiklal Marşı'nın okutulmasını engelledi' iddiası!
'İslamcı yazar İstiklal Marşı'nın okutulmasını engelledi' iddiası!
Özdenören hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Siyasal İslamcıların önde gelen yazarlarından ve aynı zamanda Yeni Şafak'ta köşe yazarlığı yapan Rasim Özdenören'in İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmadığı ve okutulmasını da engellediği iddia edildi. 

İddialara göre, Rasim Özdenören, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde bir konferans verdi. Konferans öncesinde İstiklal Marşı'nda ayağa kalkmayan Özdenören, üstüne bunun faşist bir uygulama olduğunu söyleyerek İstiklal Marşı'nın okutulmasını engellemeye çalıştı. Konuyu, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi ve Türk Düşünce Tarihi Profesörü İbrahim Maraş gündeme getirdi. Maraş, Twitter'dan şunları yazdı: 

"Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ndeki konferansında, İstiklâl Marşı için ayağa kalkmayan ve dahası bunun faşist bir uygulama olduğunu söyleyerek İstiklâl Marşı okutulmasını engelleyen Rasim Özdenören'i protesto ediyorum.Rasim Özdenören, daha önceleri de yazdıklarında Milli Şairimiz Mehmet Akif'in Safahat'taki sözlerini açıkça tahrif ederek ona hakaret eden, zamanında üstad dediği Necip Fazıl'a da aynı muameleyi yaptığı halde Necip Fazıl ödülünü alan bir zihniyettir."

Olayı, konferansa katılan diğer izleyiciler ve konferansı organize eden isimler de doğruladı.

İlgili Haberler