İnanlar İnşaat'ın sahibi iflasını istedi
İnanlar İnşaat'ın sahibi iflasını istedi
FETÖ’den gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan’ın “kaçtığı” yönünde iddialar dün gündeme gelmişti. İnan, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

FETÖ’den gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan’ın “kaçtığı” yönünde iddialar dün gündeme gelmişti.

Hürriyet gazetesi yazarı Jale Özgentürk, dünkü yazısında, “Serdar İnan kayıp mı?” sorusunu yöneltip şunları yazmıştı:

“Son günlerde hem sosyal medyada hem iş dünyasında gündeme gelen bir iddia var: İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan kayıplara karıştı... İnanlar İnşaat, başta gayrimenkul olmak üzere sigorta ve otomotiv sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Serdar İnan’ın Kanada ya da Avustralya’ya yerleştiği öne sürülüyor. Alacaklı çalışanlar ve İnanlar’ın devam eden projelerinden konut alanların da Serdar İnan’a ulaşamadığı sosyal medyada gösterdikleri tepkilerden anlaşılıyor.”

"YURT DIŞINA ÇIKMAK ZORUNDA KALDIM..."

Serdar İnan, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Kişisel Twitter hesabından, "Belirsizlik konusundaki kamuoyu basın açıklamamdır" diye belirten İnan, "Haksız, isnadsız şekilde yargısız infaza uğratıldım" dedi.

İnan, "Sapla samanın karıştığı bu ortamda, bir sene önce yurtdışına çıkmak zorunda kaldım, şirketimi uzaktan yönetmeye çalıştım, belki hatalı kararlar aldım. Bu terk ediş benim için kolay olmadı, hayallerimi, ideallerimi, geçmişimi en önemlisi beni ben yapan değerlerimi de arkamda bıraktım" derken, "Şirketimizin hiçbir profesyonel çalışanının bu süreçte hatası yoktur. Eğer hata varsa benimdir" ifadelerini kullandı.

İnan, şirketin iflası ile ilgili olarak da, "Türkiye'deki şirketimizin mal varlığı rahatlıkla borçlarının kapanmasını sağlayacak seviyededir. Bu sebeple şirketimizin üzülerek iflasını istiyorum, ilgili makamlardan ricam, işlemlerin bu yönde yapılmasıdır, böylece hak sahipleri alacaklarını rahatlıkla alabileceklerdir" ifadelerine yer verdi.

İşte İnan'ın attığı o tweet:

İlgili Haberler

Bildiride, HDP, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi'nin logoları yer aldı.

Daha Fazlası

"Her çıkar grubunun siyasi saiklerle S-400 konusunda aldığı tavır ülkede makul düşüncenin önüne geçmiştir."

Daha Fazlası

"...Ülkemizdeki çoğu hocanın böyle bir derdi olmadığı aşikar. Böyle dertleri olmadıkları gibi dine birçok yeni hurafe sokmaya çalışıyorlar. "

Daha Fazlası