Hasip Kaplan, Vaziyet'i haklı çıkardı...
Hasip Kaplan, Vaziyet'i haklı çıkardı...
HDP’nin eski Milletvekili Hasip Kaplan, attığı tweetle sosyal medyanın gündemine oturdu.

Şırnak eski Milletvekili Kaplan, Twitter hesabından, “HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek!” diye yazınca büyük tepki topladı. Hasip Kaplan, bu açıklamasını daha sonraki tweetlerinde de savundu. Kaplan devamında şu ifadeleri paylaştı:

“Kusura bakmayın barajı aşan Kürt halkının oyları üzerinde sörf yapacak hiçbir halkın zamanı yoktur, Başur ve Rojava söz konusu olacaksa, bu işi ruhundan anlatacak liderler zamanı..! Bana bakın her türlü ırkçılar, Kürt halkının yüzde on bir oyunu alan bir partide ,Kürt halkının yüzde 12 iradesine saygınız yoksa, benimde binde bir iradenize saygım yok, terbiyenizini takının, yoksa çok daha ağır konuşurum”

Tweetleriyle tepki alan Kaplan verdiği bir yanıtta da "Sırrı gitsin film çeksin..!"ifadelerini kullandı.

HDP'DEN TEPKİ

HDP'liler önce Hasip Kaplan'ın hesabının hacklendiğini belirtse de HDP Genel Merkez Twitter hesabından Hasip Kaplan'a tepki gösterildi. HDP'den, "Hasip Kaplan Twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi yoktur. Kınıyor ve ayıplıyoruz" ifadeleri paylaşıldı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir de Twitter hesabında Kaplan'a tepki gösterdi. Pir, "Sarhoşken söylenen her söz ayıkken mutlaka düşünülmüştür” ifadelerini paylaştı.

İşte o paylaşımlar:

İlgili Haberler