Fettah Tamince FETÖ'den resmen aklandı
Fettah Tamince FETÖ'den resmen aklandı
Tamince, iktidara yakınlığıyla biliniyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, FETÖ ile ilişkisi olduğunu söyleyerek, "Kim, neden koruyor?" sözleriyle gündeme getirdiği iş insanı Fettah Tamince, Konya’da FETÖ'ye yardım suçlamasıyla süren davasında beraat etti.

Tamince'nin hakkında açılan dört soruşturmadan üçü takipsizlikle sonuçlanmıştı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la, ihalesini aldığı Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) temel atma törenine katılan Tamince'yi hakkında açılan tek davada, mahkemede Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’nın avukat eşi Gülçin Kıratlı savundu. Tamince’nin Antalya’da takipsizlikle sonuçlanan soruşturmasında da avukatı, Erdoğan’ın avukatı Ahmet Kürşat Köhle olmuştu.

Fettah Tamince, son olarak AKM’nin temel atma töreni sırasında dikkati çekmişti. 10 Şubat’ta düzenlenen temel atma töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Tamince de sahneye çıkmıştı. İnşaatı Tamince’nin patronu olduğu Sembol İnşaat’ın yapacağı açıklanmıştı. İhalenin ilk aşaması 860 milyon bedelle Yeni Yapı-Sembol İnşaat ortaklığına verilmişti.

İlgili Haberler