Erdoğan: "Binali Yıldırım başkaları gibi hiçbir zaman yolunu şaşırmadı"
Erdoğan: "Binali Yıldırım başkaları gibi hiçbir zaman yolunu şaşırmadı"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası'nı veriyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası'nı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi, hiçbir zaman da yolunu şaşırmadı. Üstlendiği her görevi ehliyet, liyakatla en güzel şekilde yerine getirdi" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Binali Yıldırım ile 40 yıl birlikte siyasi yoldaşlık yaptığını belirterek, Nazım Hikmet'in dostluk şiirini okudu. Devlet Şeref Madalyası töreninde TBMM Başkanı Binali Yıldırım gözyaşlarını tutamadı.

Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: 

"Bizim burada takdim ettiğimiz madalya, fedakarlıklar karşısında vefa borcumuzun nişanesidir. Bu madalyanın bir başka gayesi de hizmet ehlini yeni projeleri, yeni eserler için teşvik etmektir. 

Son 16 yılda millletvekili, Ulaştırma Bakanı ve Başbakan olarak hizmet eden Binali Bey, bundan sonra Meclis Başkanı olarak hizmet etmeye devam edecektir. Uzlaşmacı, kuşatıcı tavrını Meclis Başkanlığı sürecinde de devam ettireceğine inanıyorum. 

Siyasette aynı değerleri paylaştığınız yol arkadaşlarınızın değeri her şeyin üstündedir. Rabbim bize Binali Bey gibi güzel dostlar nasip etti. Dostluk yolun sıkıntılarına karşı beraber göğüs germektir. 40 yıllık dostluğumuz pek çok imtihanı atlatmıştır. Binali Bey en uzak yollardan kuş kanadıyla gelmiştir. Onun için ulaştırma bakanı olmuştur.

Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi, hiçbir zaman da yolunu şaşırmadı. Üstlendiği her görevi ehliyet, liyakatla en güzel şekilde yerine getirdi.

Son 16 yılda ulaştırma, haberleşme ve denizcilik alanında Binali Bey'in mutlaka imzası vardır. Pek çok tarihi atılımı birlikte hayata geçirdik. 

Binali Bey 15 Temmuz gecesi cesaretiyle milletimizin gönlündeki yerini ayrıca pekiştirmiştir. Binali Bey o gece tarihi bir duruş sergilemiştir. Terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadelenin en büyük destekçilerindendir.

Binali Bey, FETÖ başta olmak üzere terör örgürlerüne karşı yürüttüğümüz amansız mücadelenin amansız destekçilerinden. 

Binali Bey ile Başbakanlığı döneminde yakaladığımız durumu MEclis Başkanlığı döneminde yakalayacağımıza inanıyorum. Yasama ve Yürütme olarak terör konusunda aynı kararlılığı gösterceğimize inanıyorum.

Binali Bey saın MHP lideri Devlet Bahçeli ile beraber u hassas süreci kurtarmakla kalamdı aynı zamanda iki farklı partinin bir araya gelerek Türk dfemokrasisinin gücüne güç kattı. 

40 yılı aşan siyasi hayatımız boyunca miletimize efendilik değil, hizmetkarlık yaptık. Vatandaşlarımız arasında ayrım yapmadan bize oy verisn vermesşin 81 milyonu kucakladık. 

İlgili Haberler