"Erdoğan,  bazı dostlarına 'Halk ne istiyor' diye soruyor, ağırlıklı olarak, 'İnsanlar eski reisi istiyor' cevabı veriliyor"
"Erdoğan, bazı dostlarına 'Halk ne istiyor' diye soruyor, ağırlıklı olarak, 'İnsanlar eski reisi istiyor' cevabı veriliyor"
Erdoğan’ın seçimlerin yenilenmesi sürecinde meydanlarda olmaması dikkat çekerken bazı dostlarına “Halk ne istiyor” diye sorduğu gündeme geldi.

İstanbul 23 Haziran’da sandık başında olacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçimlerin yenilenmesi sürecinde meydanlarda olmaması dikkat çekerken bazı dostlarına “Halk ne istiyor” diye sorduğu gündeme geldi.

Hürriyet’in hükümete yakın yazarı Abdulkadir Selvi, “İnsanlar eski reisi istiyor” başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la dostları arasında geçen diyalogları aktardı.

Abdulkadir Selvi, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, ramazandan beri görüştüğü bazı dostlarına ‘Halk ne istiyor’ diye soruyor. Ağırlıklı olarak, ‘İnsanlar eski reisi istiyor’ cevabı veriliyor” ifadelerini kullandı.

“AK Parti, eski AK Parti olmalı’ diyenler de var. Ama ben Erdoğan’la ilgili mesaj üzerinde durmak istiyorum. Erdoğan’la görüşen isimlerle konuşuyorum” diyen Selvi şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı’nın tepki göstermeden, olgunlukla kendilerini dinlediğini söylüyorlar. Yani ‘Ne olmuş, ben değiştim mi ki eski reisi istiyorlar?’ tarzında bir yaklaşım içinde değilmiş. ‘Bir dokunuşunuz gerekli’ diyenlere ‘Bu nasıl olacak?’diye soruyormuş. Ramazanda görüştüklerine ‘Zeytinburnu’nu gördün mü? Millet sofrasına oturdum’ demiş. AK Parti seçmeninin Erdoğan’la bir sorunu yok. Tam aksine AK Parti’nin oylarında inişler çıkışlar yaşansa da Erdoğan’a olan güçlü destek sürüyor. İnsanlar iyi gitmeyen şeyleri ancak Erdoğan’ın düzelteceğine inandıkları için ‘eski reisi’ istiyorlar. Bir süredir etrafını dinleyen Erdoğan belli ki bir arayışın içinde.”

İlgili Haberler