Deniz Çakır adliyede ifade verdi
Deniz Çakır adliyede ifade verdi
Çakır'ın Başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddia edildi

Başörtülü birkaç kadına bir AVM'de hakaret ettiği iddia edilen oyuncu Deniz Çakır, başlatılan soruşturma kapsamında savcılığa ifade vermek üzere Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine geldi.

Konser çıkışında AVM cafesinde oturan ismi belirtilmeyen birkaç başörtülü kadın, Deniz Çakır'ın kendilerine tartışma esnasında, "Suudi Arabistan'a gidin" şeklinde hakaret ederek, aşağılayıcı sözler sarf ettiğini iddia etmişti.

Çakır, bu suçlamaları reddetmiş, "Birbirimizin fotoğraflarını çektiğimiz sırada, bu sefer kendi fotoğraflarını çektiğimizi ima ederek bize sözlü olarak da sataştılar ve bu noktada aramızda kısa bir sözlü tartışma yaşandı. Konu uzamadi kapandı. Mekanda kameralar mevcuttur, görüntüler incelenebilir… Bu konuda hiçbir kaygı yaşamamaktayım" demişti.

Ardından başörtülü kadınların avukatı tarafından açıklama yapılmış, Avukat M. Enes Bayraktar, müvekkillerinin Çakır tarafından bütün müşterilerin ve cafe çalışanlarının gözü önünde aşağılanarak tahkir edildiğini ileri sürmüştü.

Öte yandan yapılan açıklamada Deniz Çakır'ın algı operasyonu yaptığı belirtilerek, "Müvekkillerin Deniz Çakır tarafından başörtüleri sebebi ile maruz kaldıkları nefret söylemi tamamiyle gerçektir" ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haberler