Danıştay Başkanı 'Yargı Külliyesi' yapılmasını önerdi, Erdoğan sıcak bakıyor!
Danıştay Başkanı 'Yargı Külliyesi' yapılmasını önerdi, Erdoğan sıcak bakıyor!
Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün yüksek yargı organlarını bir araya toplayacak "Yargı Külliyesi" yapılmasını önerisine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sıcak baktığı gündeme geldi.

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün yüksek yargı organlarını bir araya toplayacak "Yargı Külliyesi" yapılmasını önerisine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sıcak baktığı gündeme geldi.

Sabah gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu “Ankara’ya ‘Yargı Külliyesi” başlıklı yazısında, "Yargı Külliyesi" projesinin ayrıntılarını kaleme aldı.

“Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, yeni Yargıtay binası temel atma törenine davet etti” diyen Okan Müderrisoğlu şöyle devam etti:

“Binanın büyüklüğü üzerine sohbete başlayan Erdoğan, bir ara Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'e döndü. Zerrin hanım, yüksek yargı organlarını bir araya toplayacak ‘Yargı Külliyesi’ yapılmasını önerdi.

Cumhurbaşkanı, öneriye sıcak baktı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de anında devreye girdi ve ‘Ankara Adliyesi için yeni binaya ihtiyacımız var. Danıştay Binası'nı da biz değerlendiririz’ dedi.

Görünen o ki yakın bir tarihte Ankara, ‘Yargı Külliyesi’ne de kavuşacak.”

İlgili Haberler

Sözcü gazetesinden Aytunç Erkin,1500'e yakın hakim-savcıya yönelik operasyon yapılacağını gündeme getirdi.

Daha Fazlası

Yeni Şafak, AKP için acı gerçeği kabullenmiş.

Daha Fazlası

Cargill tarafından hazırlanan skandal raporun hükümetin isteği üzerine hazırlandığı ortaya çıktı.

Daha Fazlası