Cumhuriyet gazetesine 20 yeni yazar geliyor
Cumhuriyet gazetesine 20 yeni yazar geliyor
Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Halk TV'de Enver Aysever'in sunduğu Ayrıntılar isimli programa katıldı.

Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Halk TV'de Enver Aysever'in sunduğu Ayrıntılar isimli programa katıldı.

Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, yeni yazar kadrosuna ilişkin açıklamada bulundu.

“Özdemir İnce Cumhuriyet'te yazacak. 1 hafta içinde 20 yazarımızı Cumhuriyet'le buluşturacağız. Her hafta 5 tanesini açıklayacağız” diyen Küçükkaya, şöyle devam etti:

“Genç yazarlarımız, kadın yazarlarımız olmalı. Yazgülü Aldoğan Cumhuriyet'te yazacak. Ekim ayında Pazar ekimiz geliyor. Turhan Günay devam ediyor. Kitap ekimiz devam ediyor. 15-20 kişilik ekibin dışarıdan gelerek ek çıkarmasını doğru bulmuyorum. Kendi yazarlarımızın, editör ve muhabirlerimizin çok önemli yaptığı işler var.

Bilim Teknik eki Orhan Bursalı ağabeyimizin müthiş katkılarıyla ortaya çıkan bir ekti. Şirket yönetimi bize maliyetle ilgili bir rapor hazırlayacak. Gazete maliyeti çok arttı ama bir kaç sayfa ayırabiliriz. Daha sonra Orhan ağabeyimiz belki Cumhuriyet'in efsanesini geri döndürmek ister.

Kültür ve sanat dünyamızın sevilen ismi Öner Yağcı da Cumhuriyet'te yazacak.”

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Küçükkaya, gazetenin eski yazarlarından Zülal Kalkandelen'in de tekrar Cumhuriyet'e döndüğünü belirtti. 

“ÖZGÜR MUMCU İLE YARIM SAAT SÜREN BİR GÖRÜŞME YAPTIM”

Cumhuriyet’te ayrılan yazarlar Çiğdem Toker ve Özgür Mumcu ile açıklamada bulunan Küçükkaya şunları anlattı:

“Çiğdem Toker'le veda yazısını yazmadan önce görüştüm. Kal dedim. Yazılarınızı büyük bir gururla manşete çekeyim dedim. Tercihini vedadan yana kullandı saygı duyuyorum. Kadri Gürsel'le de görüştük. Cumhuriyet ekolünü bilen birisidir. Başarılar diledi. O da ayrılmayı tercih etti. Gazeteyi gördükçe, yeni gelenleri gördükçe geri döneceklerine inanıyorum. İlhan Selçuk 'büyük gazetelerden birileri fikirleri dolayısıyla atılırsa onlara kucak açın' derdi. Ben bu ilkeyi yaşatmaya çalışacağım.

Özgür Mumcu ile yarım saat süren bir görüşme yaptım. Çok değer verdiğimiz bir isim. Cumhuriyet dendiği zaman Uğur Mumcu bizim kutsalımız. Özgür gazeteyi izle benim kötü bir gazete yapabileceğimi inanıyorsan ayrıl. Özgür Mumcu gazeteyi izleyecek ve yakın zamanda okurlarıyla buluşacak.”

İlgili Haberler