"Binali Yıldırım, garsonunu müşavirliğe atadı" iddiası
"Binali Yıldırım, garsonunu müşavirliğe atadı" iddiası
Binali Yıldırım'la ilgili çarpıcı bir iddia geldi.

Türkiye'de liyakat çağrıları neredeyse toplumun her kesiminden yükselirken, AKP'nin buna hiç aldırış etmediği de anlaşılıyor.

Liyakatsizlik ve yetersizlik, Türkiye'nin çığ gibi sorunlarının derinleşmesine de sebep oluyor. 

Son olarak CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis Başkanlığı'ndan istifa eden AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın, özel garsonu Zeynel Nar’ı, Meclis’te müşavir kadrosuna atadığını ileri sürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, atamayı Sözcü'nün Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'e anlattı. Buna benzer olayların yaşandığını belirten CHP İstanbul Milletvekili Tanal şunları söyledi:

“TBMM başkanlığından İsmail Kahraman da ayrılırken yakın ekibindekilere kıyak geçip müşavir yaptı. Hatta özel berberini meclis kadrosuna aldırdı. Binali bey de ondan geri kalmadı. Bazıları da şoförlerini istisnai kadrodan memur yaptılar. 657 sayılı kanunun ilgili maddesinde teknik elemanlar için kullanılan bu maddeyi keyfi olarak görev ve yetki suiistimaline çevirdiler. KPSS ile alınması gereken göreve ileri yollarla memur alınıyor. Bu yolsuzluktur, liyakatsizliktir, kayırmadır. Kendi garsonunu müşavir yapan meclis başkanı Allah korusun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olursa kim bilir neler yapar. Giderayak kadrolaşmak görevi kötüye kullanmaktır.” Zeynel Nar'ın TBMM lokantasında şef garson olduğu ve bundan sonra da müşavir unvanı ile garsonluğu sürdüreceği bildirildi.

İlgili Haberler