Tanzimdeki zararı açıkladı, polisler iş yerini bastı
Tanzimdeki zararı açıkladı, polisler iş yerini bastı
Tanzim satışlarla ilgili yeni bir skandal yaşandı.

Tanzim satışların kurulmasının ardından Birgün gazetesine konuşan Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ceyhan Gündüz’ün iş yeri, polis tarafından basıldı. Ankara Hali’ndeki esnaf, polisin baskı amaçlı geldiğini iddia etti.

Ankara Hali, 27 Şubat 2019 Çarşamba günü sabah saatlerinde 60 polis tarafından basıldı. Beş iş yerine yapılan baskında firmaların defterleri incelendi. Rekabet Kurulu’na yapılan ihbar nedeniyle geldiklerini söyleyen polislerin takviye ekip çağırma talebine esnaf, "Biz terörist miyiz! İstediğiniz defterleri veriyoruz, niye takviye çağırıyorsunuz" sözleriyle tepki gösterdi.

Hal esnafından bir kaynak yaşananlarla ilgili olarak Gazete Duvar’a şu bilgiyi verdi:

"Polisler Rekabet Kurulu’na bildirildiği için geldiklerini söylemişler ve defterleri incelemişler. Buldukları şey de ya şevketibostan ya kuzu kulağı kayıtlarında alışla satış arasındaki fark. Şaka gibi! Kendisi Ankara Ticaret Odası’nın Sebze ve Meyveciler Meslek Komitesi’nin de üyesi olan, halin en yüksek ikinci cirosunu yapan iş yerlerinden birinin sahibi kendini niye riske atsın böyle ufak tefek işler için! Koskoca iş yeri. Mali müşaviri var. Ankara Halinin başındaki bir kişi böyle bir hata yapmaz. Arkadaşımız iyi niyetli açıklamalar yapmış Birgün gazetesine ve başına ondan sonra bu işler gelmiş. Bu tamamen baskı amaçlıdır!"

İlgili Haberler