İnteltek'ten "İddaa" ihalesine itiraz
İnteltek'ten "İddaa" ihalesine itiraz
İddaa ihalesini yüzde 0,2, kar payı teklifi sunan Demirören-Scientific Games ortaklığı kazanmıştı.

Kamuoyunda "tüpçü" olarak bilinen ve TFF Başkanlığını yürütürken aynı zamanda medyada iktidar yanlısı büyük bir tekele de imza atan Yıldırım Demirören ve ailesi, son olarak "iddaa" ihalesini kazanmıştı. Ülke genelinde herhangi bir alanda "etik" aranmazken, TFF Başkanlığı görevini yürüten Demirören'in "iddaa" ihalesini de almasıyla "etik" tartışmaları yaşanmıştı.

Turkcell iştiraki olan İnteltek, kamuoyunda "İddaa" olarak bilinen "Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının" özel hukuk tüzel kişilerine yaptırılması için düzenlenen ihale konusunda itirazda bulundu. 

Inteltek'in açıklamasından bazı bölümler şu şekilde oldu:

"...Şirketimiz, söz konusu ihalenin diğer bir katılanı olan Şans Ortak Girişim Grubu tarafından iletilen nihai mali teklifin, ilgili kanuna ve ihale şartnamesinin 17/7 ve 25.6 maddelerine aykırı olduğu görüşü ve 'değerlendirme dışı bırakılması' talebiyle ihale komisyonuna 13.02.2019 tarihinde müracaat etmiş olup, bu konuda ihale komisyonunun değerlendirmesi devam etmektedir. Buna ek olarak, Şans Ortak Girişim Grubu'nun pilot ortağı olan Macaristan menşeli 'Scientific Games Szerencsejatek Szolgaltatasok Korlatolt Felelössegü Tarsasag' unvanlı şirketin şartnamede aranan iş deneyimine sahip olup olmadığı ve Şans Ortak Girişim tarafından yeterlilik değerlendirmesi için gerekli belgelerin/sertifikaların sunulup sunulmadığı hususlarının detaylı değerlendirilmesi talebiyle, şirketimiz tarafından ihale komisyonuna bugün itibarıyla kapsamlı bir itiraz dilekçesi sunulmuştur. Bu kapsamda, ihale komisyonunun her iki başvurumuzu da ilgili kanunda yer alan 'saydamlık, rekabet, eşit muamele, güvenirlik ve ihtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanması ile kaynakların verimli kullanılmasının sağlanması' ilkeleri çerçevesinde değerlendireceğine olan inancımız tamdır."

İlgili Haberler