İlkokul öğrencileri "Şehadet Bilinci" etkinliğinde zehirlendi
İlkokul öğrencileri "Şehadet Bilinci" etkinliğinde zehirlendi
Mersin Yenişehir’deki ilkokul ve ortaokul öğrencileri, ders saatinde apar topar “Şehadet Bilinci” etkinliğine götürüldü.

Mersin Yenişehir’deki ilkokul ve ortaokul öğrencileri, ders saatinde apar topar "Şehadet Bilinci" etkinliğine götürüldü. Velilerinden habersiz etkinliğe götürülen çocuklardan 12’si dağıtılan yemekten zehirlendi.

Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre öğrencilere yönelik etkinliklerin yalnızca Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenebileceği yönündeki yargı kararlarını ısrarla yok sayan dini vakıf ve derneklerin etkinliklerine bir yenisi daha eklendi. Akdeniz İmam Hatip Okulları Mezunları Mensupları ve Muhbirleri Derneği’nin düzenlediği "Şehadet Bilinci" etkinliğine öğrenciler, velilerinden habersiz götürüldü. Öğrencilerin etkinlikte dağıtılan yemekten zehirlendiği ortaya çıktı.

Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti ile ortaklaşa yaptığı etkinliklerle dikkat çeken AKİMDER, önceki gün Mersin’de, "31 Mart’tan 15 Temmuz’a Şehadet Bilinci" adlı bir konferans düzenledi.

İlgili Haberler