Suudi Arabistan'dan Çin'e Uygur toplama kampı desteği
Suudi Arabistan'dan Çin'e Uygur toplama kampı desteği
Prens Selman yine Araplığını gösterdi.

Çin'i ziyaret eden Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, katil Çin yönetiminin Doğu Türkistan'da inşa ettiği ve milyonlarca Uygur Türkünü asimilasyona tabi tuttuğu toplama kamplarını desteklediklerini söyledi. (Bakalım Perinçek, Araplara yönelik ilgisini ne zaman artıracak)

Asya turu kapsamında Çin'e gelen, Devlet Başkanı Şi Cinping ve Başkan Yardımcısı Han Cıng ile görüşmeler gerçekleştiren ve bu ülke ile 28 milyar dolarlık ticari anlaşmalara imza atan Suudi Veliaht Prens, görüşmelerin ardından yaptığı açıklamada, "Çin'in ulusal egemenlik, güvenlik ve istikrarını koruma çabalarını destekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Çin Devlet Başkanı Şi ile Büyük Halk Salonu'nda görüşen Muhammed Bin Selman, "Çin'in, ulusal güvenliği korumak için terörle ve aşırıcılıkla mücadele önlemleri alma hakkına saygı duyuyor ve destekliyoruz. Çin ile iş birliğini güçlendirmeye de hazırız. Dışarıdan Çin'in içişlerine müdahale edilmesine karşı çıkıyoruz. Çin, ulusal güvenliği için terörle mücadele ve aşırılık karşıtı çalışmaları yürütme hakkına sahiptir." diye konuştu.

İlgili Haberler