Bahar Geldi, Yaz Gelecek!
Bahar Geldi, Yaz Gelecek!
"Karanlık günlerden sıyrılmayı sağlayan bir şarkı yarattı İmamoğlu ve o şarkı artık seven, sevmeyen herkesin dilinde."

BURCU AK

Twitter: @bburcistan

Her şey güzel olacak çünkü bu günler tıpkı bir anlık anımsamayla ya da alakasız şekilde duymayla dilimize takılan ve bir türlü aklımızdan çıkaramadığımız bir şarkı gibi.

Ekrem İmamoğlu artık sadece belli bir parti bayrağı altında bir aday değil, O, farklı siyasi görüşte olan seçmenin veya bu günlere kadar siyasetten kaçan seçmenin umudu olan bir sembol.

Karanlık günlerden sıyrılmayı sağlayan bir şarkı yarattı İmamoğlu ve o şarkı artık seven, sevmeyen herkesin dilinde.

Dik duruşu ve mücadeleden asla vazgeçmemesi şimdiye kadar bütün ümidini kaybetmiş insanlara güç verdi. Sandıkta kazanmakla kalmadı, gönülleri fethetti. Takım tutar gibi parti tutan seçmene dahi etki etti ve önüne dizilen tuğlalara inat, yanına milyonlarca vatandaşı aldı. Baharı getirdi İstanbul'a, şimdi sırada yaz var.

Ülkemiz açısından ekonomi ve sosyal durum gitgide eksilere düşerken, hayatın doğal akışına uygunluk anlayışının bile yok sayıldığı bir akıl tutulmasının içindeyiz. İnsanlar aylarca maaşlarını alamazken eleştirdikleri sistem yüzünden bir de 'Acaba başıma bir iş gelir mi?' telaşına düşüyorlar. Gerçekten canına kıyan insanlar var ve onların sesini kimse duymuyor, yanlarında hiçbir araç durmuyor. Her şeyin şova dönüştüğü bu yolda, İmamoğlu, tüm mütevaziliğiyle 'Herkesi kucaklıyorum' diyor ve samimiyetinden zerre şüphemiz olmuyor çünkü pazarda da aynı adam, kürsüde de aynı adam ve asla kendisiyle çelişmiyor.

Dediğim gibi, Mart'ın sonu bahardan Haziran'ın sonu yaza yürüyoruz ve Haziran sonunda tüm bu yaşananlar İmamoğlu'nun altın madalyası olacak.

Ekrem abi, Ekrem başkan artık bu yola çıktı bir kere ve asla yalnız yürümeyecek.

Daha çok büyüyeceğiz, korkuya ve kibre yer olmayan yüreklerle daha çok güçleneceğiz.

Yeni bir lider yaratmadınız, zaten var olan bir liderin tanıtımını kolaylaştırdınız ve bizler, sadece İstanbullular değil, tüm ülke bundan sonra bu güzel adamın her zaman yanındayız.

İlgili Haberler